690 680 960

Od 1 lutego rusza całodobowy system płatnego parkowania przy Arenie Lublin, Hali Globus i nad Zalewem Zemborzyckim (zdjęcia)

Zgodnie z zapowiedziami od środy 1 lutego rusza system płatnego parkowania na parkingach obok stadionu Arena Lublin. Nowy system obejmie także miejsca postojowe nad Zalewem Zemborzyckim (obok ośrodka Słoneczny Wrotków i na Dąbrowie), a także obok Hali Globus, przekazał nam w poniedziałek przedstawiciel MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie.

Jak informuje Miłosz Bednarczyk rzecznik prasowy MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie, obsługą systemu zajmie się firma, która została wybrana w postępowaniu przetargowym. Jej zadaniem było zainstalowanie parkomatów (15 sztuk obok Areny Lublin, 4 szt. obok Hali Globus i 7 szt. nad Zalewem Zemborzyckim), co już zostało zrobione, a także uruchomienie i prowadzenie całego systemu płatnego parkowania.

24h przez 7 dni w tygodniu

Parkingi będą płatne codziennie (przez 7 dni w tygodniu), przez całą dobę. Wszystkie wjazdy i wyjazdy na parkingi pozostają bez zmian. Przy wjazdach nie zostały zamontowane żadne szlabany.

Na parkingach pojawiły się za to parkomaty oraz pełne oznakowanie informujące, że parkingi są płatne. Opłatę za parkowanie będzie można uiścić w jednym z parkomatów lub za pomocą aplikacji epark.

Opłaty za parkowanie

Przy Arenie Lublin i nad Zalewem Zemborzyckim pierwsza godzina ma kosztować 2 zł, za drugą godzinę postoju zapłacimy 2,20 zł, a za trzecią 2,60 zł. Za każdą kolejną godzinę doliczana będzie kwota 2 zł. Miesięczny abonament będzie kosztować 160 zł.

W przypadku Hali Globus nowy system płatnego parkowania będzie obejmował szereg rozwiązań premiujących osoby w różny sposób korzystające z hali. Podstawowa opłata za parkowanie, czyli 4 zł za godzinę, będzie dokładnie taka sama, jak przed wprowadzeniem nowego systemu parkowania – zmienia się jedynie sposób prowadzenia parkingu.

Zostanie wprowadzony bilet za 1 zł pozwalający na kwadrans parkowania, co, jak wyjaśnia przedstawiciel MOSiR, jest rozwiązaniem korzystnym np. dla rodziców przywożącym dzieci na zajęcia sportowe odbywające się w hali albo dla osób chcących zrobić zakupy na targowisku obok hali.

Będzie także wprowadzony bilet 5-godzinny za 10 zł, dedykowany przede wszystkim kibicom i widzom, którzy będą oglądali wydarzenia sportowe lub kulturalne odbywające się w Hali Globus.

Karnety dla sportowców i najemców

Zostanie również wprowadzony miesięczny karnet dla członków klubów sportowych korzystających z Hali Globus, który będzie kosztował jedynie 30 zł. Dzierżawcy i najemcy MOSiR będą mogli kupić miesięczny karnet za 65 zł, a standardowa cena miesięcznego karnetu będzie wynosiła 160 zł.

(fot. lublin112.pl\źródło MOSiR)

75 komentarzy

 1. Noo, pod Areną to kokosów nie zbiją. Na 800 miejsc zaparkuje kilka samochodów na krzyż z uwagi na pobliski park. Czy aby napewno oplacenie firmy parkingowej, montaz i utrzymanie 15 parkomatow to bedzie lepszy „biznes” niz do tej pory? Cos mi sie wydaje ze koszt utrzymania parkingu tylko im wzrosnie zamiast na nim zarobic. Ale coz, chytry traci 2x.

  • Oni nie liczą na kokosy od normalnych żuczków w normalne dni. Oni puszczą szarańczę poborców w ciepłe dni, gdy spragnieni ciepła ludzie wylegną na spacer po Ludowym. Przecież operator nie żyje z biletów, tylko z kar za brak biletu…
   Jak do tej pory uważałam, że Żuk jest całkiem niezłym gospodarzem, tak po ostatnich zagraniach straciłam całkowicie ochotę stawiania krzyżyka przy tym nazwisku podczas kolejnych wyborów. Niestety obawiam się, że nie będzie na kogo głosować w zamian…

   • lysol już nie może kandydować więc nie masz sie o co martiwć! gorzej że zostawia za sobą 2 mld długu! i patodewoloperkę i misiowe na setki mln inwestycje za sobą:/ + dziury w drogach ! dno dna te jego nie’rządy!

 2. Co to sie porobiło… Na grzyby lub na ryby-to do parkomatu najpierw….

 3. Mieszkałem w Lublinie przez wiele lat. Teraz mieszkam poza miastem. Lublin dla mnie jako kierowcy jest bardzo nieprzyjazny. Wszędzie opłaty za każdy skrawek terenu gdzie można pozostawić auto. Blokowiska się odgradzają. Do znajomych w odwiedziny nie podjedziesz pod ich blok bo nie ma miejsc dla innych za wyjątkiem mieszkańców bloku.
  Nie cierpię przyjeżdżać do tego miasta. Nawierzchnia dróg to porażka. Podlubelskie gminy zdecydowanie mają lepszą infrastrukturę drogową.

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas