Port Lotniczy Lublin: Przybędzie 40 dodatkowych połączeń na święta

Okres świąteczno – noworoczny to nie tylko zwiększony ruch w sklepach i placówkach handlowych. Również przewoźnicy notują o wiele większą ilość pasażerów. W związku z tym z lubelskiego lotniska odlecą dodatkowe samoloty.

W związku z okresem świąteczno – noworocznym, wzrasta liczba osób, korzystających z połączeń lotniczych. Ponieważ Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne święta, które większość chce spędzić w gronie najbliższych, już od dłuższego czasu przewoźnicy notują bardzo dużą ilość rezerwacji. Dotyczą one nie tylko lotów do kraju, lecz również oblegane są te w drugą stronę. To w związku z tym, że niektórzy święta przeznaczają na urlop i zagraniczne wyjazdy. Inni z kolei nie mają możliwości powrotu w rodzinne strony, więc najbliżsi udają się do nich.

Przewoźnicy wykonujący połączenia z lubelskiego lotniska zaplanowali dodatkowych 40 połączeń w tym okresie. Więcej samolotów pojawi się na trasach do Doncaster Sheffield, Dublina, Londynu oraz Oslo. Do Norwegii na lotnisko w Oslo dodatkowy samolot poleci w poniedziałki, za sprawą wtorkowego połączenia do Londynu Luton z pewnością z lotu skorzystają pasażerowie zainteresowali wizytą w Anglii. Podobnie jak w środy, gdyż na te dni zaplanowane zostało połączenie z Londynem Stansted.

Ze względu na duże zainteresowanie pasażerów, dodatkowe loty zaplanowano również w wigilię i Sylwestra. Będą to połączenia z lotniskami w Londynie Stansted oraz Doncaster Sheffield. W drugi dzień świąt oraz w sobotę 2 stycznia dodatkowy samolot poleci do Londynu Luton. Zaś w Nowy Rok samoloty pojawią się na trasach pomiędzy Lublinem a Oslo, Dublinem i Londynem Stansted.

(fot. pll)
2015-12-22 21:21:36

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Wdychamy spaliny z samolotów nad lublinem

  Wdychamy te wszystkie spaliny z rur wydechowych samolotów.Jak tu ludzie mają być zdrowi.Nowotwory i inne choroby przesądzone.!

 2. Sukces lotniska gwarantowany. Około sześćdziesięciu procent osób w wieku od osiemnastu do dwudziestu pięciu lat, rozważa możliwość wyjazdu w poszukiwaniu pracy. Dr. Philip J. Fry przewiduje, że ilość polskich emigrantów w samej Wielkiej Brytanii może wynieść do dziesięciu milionów w 2050 roku…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7737zł -0.21%
  • GBP 5.2755zł 0.54%
  • EUR 4.5541zł 0.15%
  • CHF 4.1257zł -0.22%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja