Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Poprosił o drobne. Kiedy zobaczył portfel, wyrwał go mężczyźnie z rąk i uciekł

Policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali 38-latka podejrzanego o kradzież szczególnie zuchwałą. Mężczyzna nawiązał kontakt z pokrzywdzonym w autobusie, którym razem podróżowali. Później poprosił o drobne, a kiedy pokrzywdzony wyjął portfel wyrwał mu go uciekając z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło na terenie Białej Podlaskiej. Z informacji przekazanych przez pokrzywdzonego wynikało, że tego dnia podróżował autobusem, gdzie nawiązał rozmowę z nieznajomym. Dodatkowo po opuszczeniu autobusu mężczyźni wspólnie poszli do sklepu.

W pewnym momencie, gdy pokrzywdzony postanowił wrócić do domu, jego młodszy kompan poprosił go o drobne pieniądze na piwo. Mężczyzna spełnił prośbę wyjął portfel i przekazał gotówkę. To jednak nie wystarczyło „amatorowi cudzego mienia”, który wyrwał portfel właścicielowi, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Wewnątrz znajdowały się pieniądze i dokumenty.

Policjanci szybko ustalili personalia sprawcy. Okazało się, że jest to 38-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj doprowadzono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. 38-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

Za popełniony czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara może zostać zwiększona o połowę.

(fot. Policja Biała Podlaska)

5 komentarzy

 1. Chwast.

 2. Chwast

 3. psycholog amator

  Chwast.
  PS. kluczowe zdanie:
  „…w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo”
  Cyli za jakiś niedługi czas znowu o nim poczytamy.

 4. Chwast. Dodam jeszcze, że na 99% wyborca pis-u

Z kraju