Ponad 70 strażaków walczyło z pożarem lasu w powiecie świdnickim (zdjęcia)

Kolejne podpalenie suchych traw doprowadziło do dużego pożaru lasu. Ogień strawił ok. 20 hektarów terenu. Akcja gaśnicza trwała 5,5 godziny.

Pożar trawy i lasu w miejscowości Ewopole w gminie Trawniki w powiecie świdnickim został zauważony w Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 9:30. O zdarzeniu powiadomiona została straż pożarna. Na miejsce skierowanych zostało osiem zastępów strażaków z JRG w Świdniku i posterunku w Piaskach, oraz z OSP w Trawnikach, Oleśnikach, Pełczynie i Struży.

Pomimo trwającej ponad 2,5 godziny walki z pożarem, sytuacji nie udało się opanować. Jak wyjaśniają strażacy, działania utrudniał porywisty wiatr, który sprawiał, że płomienie cały czas się rozprzestrzeniały. Do pomocy skierowano więc kolejne zastępy strażaków z jednostek OSP Piaski, Bystrzejowice Drugie, Minkowice i Trzeszkowice.

Ostatecznie przed godziną 15 pożar udało się ugasić. W akcji gaśniczej, która trwała 5,5 godziny, brało udział 15 zastępów straży pożarnej, łącznie 72 strażaków. Na miejscu zdarzenia byli również przedstawiciele Lasów Państwowych oraz Policja. Ogień strawił 20 ha lasu oraz suchych traw. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie.

Był to już kolejny duży pożar suchych traw i lasu w tym roku. Od początku roku na terenie powiatu świdnickiego odnotowano ponad 100 pożarów lasów i nieużytkowych powierzchni rolniczych. Praktycznie za każdym razem przyczyną pojawienia się ognia, jest celowe podpalenie.

(fot. PSP Świdnik)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Jakie tam podpalenie ,to samozaplon od pozostawionych butelek ,jak twierdza znafcy

 2. Ta samozapłon… po prostu w tym rejonie jest podpalacz w ubiegłym tygodniu nie było dnia żeby się coś nie paliło na terenie gminy trawniki

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.794zł 0.51%
  • GBP 5.2622zł 0.25%
  • EUR 4.5539zł -0.25%
  • CHF 4.145zł -0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS