Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ponad 3 promile i zakaz kierowania. Amator jazdy „na podwójnym gazie” odpowie przed sądem

Kara do lat 5 pozbawienia wolności grozi 44-latkowi, który prowadził auto mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się dodatkowo okazało, mężczyzna posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami, obowiązujący do stycznia 2026 roku.

W minioną sobotę policjanci z Radzynia Podlaskiego, w trakcie pełnienia służby w miejscowości Ulan-Majorat zauważyli kierującego samochodem marki Audi, którego styl jazdy wskazywał, iż może znajdować pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

– Za kierownicą auta siedział 44-letni mieszkaniec Siedlec, który podróżował wraz z pasażerem. Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny ponad 3 promile alkoholu. W trakcie prowadzonej kontroli drogowej na jaw wyszedł również fakt, że 44-latek posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujący do stycznia 2026 roku – przekazał podkomisarz Piotr Mucha oficer prasowy KPP w Radzyniu Podlaskim.

Wkrótce 44-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

– Musi się także liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych. W związku z nowymi przepisami dotyczącymi kierowania samochodem z wynikiem ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie sąd orzeka przepadek samochodu lub jego równowartość – dodał podkomisarz Piotr Mucha.

 

4 komentarze

  1. No tak, teraz to już się na pewno przestraszy. Przecież drugi zakaz to dopiero wstyd i konsekwencje. Sąd mocniej pogrozi palcem i wypuści.

  2. Sąd wyrazi głębokie zaniepokojenie i da kolejny zakaz. To jest kpina i kabaret.
    Ewentualnie sądy mają świadomość, że jak zaczną realnie zamykać pijanych kierowców, to zabraknie cel. No widać taki naród.
    A co z konfiskatą pojazdów?

  3. Za złamanie zakazu powinna być pucha, chociaż na kilka miesięcy, wtedy może do niektórych by coś dotarło, a tak kabaret trwa!

  4. Za 3 promile już powinien zaliczać 300 dni odsiadki. Reszta kar później.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport