Ponad 11300 mieszkańców za zakazem Marszu Równości (wideo)

Lubelski radny Tomasz Pitucha we wtorek złożył w gabinecie prezydenta miasta Lublina ponad 11 tys. podpisów mieszkańców sprzeciwiających się Marszowi Równości w Lublinie. Zbiórka podpisów prowadzona była na ulicach miasta oraz przez Internet.

We wtorek przed południem do prezydenta miasta Krzysztofa Żuka trafiło ponad 11300 podpisów mieszkańców Lublina, którzy sprzeciwiają się organizacji Marszu Równości.

Inicjatorzy protestu chcą, aby prezydent zakazał marszu, który ma się odbyć pod koniec września. Podpisy zbierane były na ulicach Lublina oraz przez Internet. Jak zaznacza radny Tomasz Pitucha, przeciwnicy organizacji Marszu Równości powołują się na art. 72 Konstytucji, w którym czytamy, że Rzeczpospolita Polska zapewnia ochronę praw dziecka. Każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją.

Na ten zapis w Konstytucji od samego początku powołują się przeciwnicy Marszu Równości. Protestujący, towarzyszący radnemu, przyszli dzisiaj z transparentami „Stop dyskryminacji rodzin”.

Marsz Równości zaplanowano na 28 września. Dwukrotnie organizatorzy zmieniali już trasę przemarszu. Pierwotnie miał on się rozpocząć na Placu Zamkowym, tam jednak na ten sam dzień, zaplanowano przysięgę wojskową żołnierzy WOT. Została ona zgłoszona 9 dni wcześniej niż Marsz Równości. Potem Ratusz nie zgodził się na trasę marszu wiodącą ul. Jaczewskiego i Obywatelską, ponieważ są to drogi dojazdowe do szpitala.

Kolejna, trzecia już trasa, po zmianach wygląda następująco – Plac Teatralny, Al. Racławickie, ul. Lipowa, ul. Narutowicza, ul. Głęboka, ul. Sowińskiego, Al. Racławickie, Plac Teatralny – CSK.

(fot. wideo MARSZ ku Prawdzie, Tomasz Pitucha)

Zobacz również

47 komentarzy

 1. Brawo! Polacy nie gęsi i swój język mają. Nie będzie nami rządziła homo-unia!

 2. Kto jest ważniejszy dla RR? Ponad jedenaście tysięcy, spontanicznie uczestniczących w zbiórce podpisów, mieszkańców Lublina? A może obwoźny, nieliczny teatrzyk nazi-deprawatorów, sponsorowanych szekielkami przez zagraniczne, antypolskie ośrodki?

  • 11300, całe 3% mieszkańców tego miasta (jak się studenci zjadą to jeszcze spadnie). Fakt, tej siły już nie zatrzymamy.

   • Spontanicznie, w ciągu kilku dni 3% społeczności miasta podpisało się? Podpisało. Sodomia i gomoria niech przywiezie swoimi autokarami 11300 płatnych pajaców. Warunek – niech zgromadzi ich w przeciągu nie dłużej niż tygodnia. Szach – mat.

    • Tia, spontanicznie, w kilka dni…
     Podpisy były zbierane przez kila tygodni (zaczęli już w czerwcu), m. in. przez internet (ciekawe ile z tych podpisów złożyły osoby, które faktycznie mieszkają w Lublinie?). Poklikać najłatwiej, ruszyć gdzieś cztery litery już dużo trudniej. Pod dużo głupszymi postulatami petycje zbierały dużo więcej głosów – nawet facebookowe ankiety mają więcej uczestników.
     Z resztą, równie dobrze mogli złożyć petycję z postulatem ogłoszenia jakiegoś żula spod Żabki królem RP – jego spełnienie byłoby równie realne. Ci ludzie mają konstytucyjne prawo tam maszerować a ta petycja świadczy wyłącznie o osobach, które ją podpisały (m. in. o totalnej nieznajomości prawa) i nadaje się do kosza.

     • Bardzo żałuję że nie wiedziałem nic o zbieraniu podpisów bo z pewnością też bym podpisał.

     • Ciekawe, ile w owym *********, tfu! „Marszu Równości”, będzie osób faktycznie mieszkających w Lublinie – od co najmniej pół roku tutaj zameldowanych. Dwadzieścia? Pięćdziesiąt? Szach – mat, kolego przyjacielu sodomicko-gomoryckiej rewolucji neomarksistowskiej.

   • 3% mieszkańców to bardzo dużo zważywszy na to że nikt nie informował o tej akcji i większość tak jak ja dowiedziała się dopiero teraz że coś takiego było.

   • zaznaczam że zazwyczaj piszą po fakcie,

   • Trzeba było zwołac referendum, rozwieciś plakaty itd jak to było w sprawie górek czechowskich. Frekfencja była by znacznie wyższa, wtedy można by było zobaczyć ilu jest za, a ile przeciw.

 3. lublin112 co raz mniej ma ze swojej nazwy 112… Teraz piszą o wszystkim. Komercha się zrobiła.

  • dr humoris claunus

   ale komentarze są świetnym materiałem do analiz psychiatryczno – psychologicznych, można zrobić na tym magisterium, doktorat a nawet profesora…

 4. Salomonowe rozwiązanie: – jeśli zgromadzi się na Placu Teatralnym więcej jak 11 300 tej objazdowej trupy to zgoda. Jeśli mniej to w autokary i fora ze dwora za Wisłę. Jak demokracja to demokracja!

  • To nie rozwiązanie. Jedynym logiczny, nie wiedzieć czemu nie egzekwowanym, jest ograniczenie takiego spędu do osób zamieszkujących miasto nie krócej niż przez ostatnie pół roku. Występy obwoźnych zboczeńców natychmiast znikły by z naszego pięknego kraju.

 5. Dewianci Go Home

 6. nie zdemoralizowany

  Dobra robota ! Tylko dlaczego trzeba walczyć o normalność ? Cieszę się, że ludzie widzą co się dzieje, że podpisują, nie płyną z prądem propagandy zepsucia, nie oddają się obrzydliwości zepsucia, jakim jest homoseksualizm – decydując się na trud I odpowiedzialność za żonę/męża, potomstwa. Egoizm ludzki sięga zenitu. Pozdrawiam wszystkie rodziny I życzę Wam spokoju ducha w tych dziwnych czasach oraz dużo tej prawdziwej miłości.

  • Teraz to błysnąłeś jak lampa naftowa. Wg Ciebie osoby nie będące w związku z drugą osobą są na równi z tęczową zarazą? Bo przecież jest tylko czarne i białe, 0 i 1? Przyjmij do swojej zaściankowej świadomości, że wiele samotnych w Twoim mniemaniu osób robi więcej dla innych i podejmuje większy trud niż Ty i Twoja podręcznikowa rodzina. Nie wysilaj się na odpowiedź, bo przed opublikowaniem publicznej wiadomości należy się zastanowić nad jej przekazem.

   • Porównał jedynie parę (ona + on) do dwóch osobników więc jeżeli nie rozumiesz to nie komentuj.

   • Termin podręcznikowej rodziny wylansowały takie same wykolejone zboki jak ty. Rodzina to rodzina – naturalnie i samoczynnie ukształtowany związek kobiety i mężczyzny a nie dwóch pedałów czy dwu lesb, tudzież dwu innych psychicznie upośledzonych co sami nie wiedzą czy są chłopem czy babą. Ponawsadzało to sobie do łbów farmazonów pod kierownictwem bandy debili z WHO o orientacjach seksualnych i powtarzają jak katarynka. Rodzina to rodzina, termin zamknięty, nie ma tu pola ani do dyskusji ani do interpretacji.

 7. nie zdemoralizowany

  panie Jerzy ! Dobra propozycja 🙂 Wielu z tych propagatorów dostaje niemałe pieniądze I tylko dla kasy biegają z tęczowymi flagami. Wielu głupców, co to gonią za popularnością I nie mają wychowania w normalnej rodzinie lgnie tam także. Dużo ze wsi…. Są I tacy oczywiście, którzy uwierzyli w kłamstwo LGBT+ obiecujące wolność, lecz gdyby ta ideologia była powszechna I stosowana w przeszłości, NIE PISALIBYŚCIE PAŃSTWO TERAZ TYCH KOMENTARZY, BO BY WAS NIE BYŁO 🙂 Cieszmy się z tego, co mamy, a zwyrodnialczych egoistów ignorujmy. Sami się wyniszczą. Przykład Sodomy I Gomory. Pozdrawiam

  • Tak, wieś lgnie do LGBT, do sekt itp. Bo przecież wieś to zaścianek pełny ciemnogrodu. Jakby nie wieś, to nie miałbyś z głodu siły na pisanie tego śmiesznego komentarza. Ogarnij się nieżyciowy filozofie.

  • Nie używajcie ichnich nazw własnych. Promujecie w ten sposób tych oszołomów. Jeśli musicie, jest tyle zamienników, typu LPGTDI 😉

 8. Nie wiem, po co rozdmuchujecie medialnie ten cały marsz.
  Mniejszości seksualne mają takie same prawa do demonstracji jak związki wyznaniowe w tym Kościół Katolicki.
  Gdybyście nie robili „zadymy” wokół przemarszu to Ci ludzie by przeszli ulicami i po 2h rozwiązali zgromadzenie i mało kto by o tym nawet wiedział, a co więcej widział.
  Wolicie nadmuchać ten balonik do maksimum i czekać na wybuch, a później zjeżdżają się „tęczowi” z całej Polski żeby wesprzeć swoich, po drugiej jedynie słusznej stronie stają „patrioci” i obrońcy życia/rodziny etc. Spora grupa służb mundurowych żeby ogarnąć cały ten „bałagan”, steki gapiów, wszystkie możliwe stacje TV i cały ten cyrk idzie w eter.

  Idąc tokiem rozumowania Pana Pituchy można zacząć zbierać podpisy pod petycją żeby zabronić procesji w Boże Ciało bo a Art. 53 Konstytucji jest zasadą wolności sumienia.
  Ludzie dajcie sobie na wstrzymanie, weźcie oddech i pozwólcie sobie na wzajem żyć.

  Mi jak przeszkadzają obrzędy religijne i w niedziele z głośnika Kościoła co godzinę muszę słuchać kazania to wiem, że muszę inaczej zagospodarować czas tego dnia. Jak w Boże Ciało są zablokowane ulice to zmieniam trasę przejazdu, a nie robię kontrmanifestację lub zbieram podpisy, żeby zablokować to wydarzenie.

 9. Obżydzacie kolorowe rzeczy

  Dobrobyt. Nie trzeba zarabiać na chleb to się wożą kolorowe cudaki. Do roboty! Kostkę układać albo chleb upiec.
  Z waszych zboczonych lubieżności dzieci nie będzie. Pożytku dla państwa zero więc czego państwo ma wasz przemarsz ochraniać za grubą kasę? Idźcie sobie pochodźcie w koło boiska jakiegoś po bieżni. Denerwujecie ludzi tylko siejąc zgorszenie i utrudniając ruch uliczny. Maszerujcie sobie po swoim Düsseldorfie ze swoimi muzułmanami.

  • I tu jest problem. Skoro prokreacja ma służyć tylko i wyłącznie rodzeniem dzieci, to po co czarni mieszają kakao? Proponuję do obrzędu święceń kapłańskich wprowadzić kastrację. Ten narząd jest im nie potrzebny, a jak widać dostarcza im wiele problemów.

 10. Proponuję podpisanie petycji zakazującej organizowania procesji kościelnych rodem ze średniowiecza! Dodatkowo podjęcie czynności z urzędu za wycinanie młodych brzóz, które zdobią ołtarzyki. O tak ma marginesie czy kurię występują o zezwolenia na organizowanie procesji?

  • Go, tobie kastracji nie proponuję bo z tego co piszesz to i tak nie masz zdolności rozmnażania się.

 11. Pitucha robi im reklamę. Do tego media podbiją to jeszcze bardziej.. w przeciwnym razie by przyszli bez ekscesów.. Bez rozgłosu..i tyle by było.

 12. Panie Pitucha… wracaj na plebanie, tam Gienek robotę Tobie znajdzie. Po tylu latach podlizywania się kościołowi.
  Wrotków przeprasza za Tomasz Pituchę!
  Jak słusznie zauważono, podobne zgromadzenia urządza kościół katolicki np podczas ich święta w pewien zazwyczaj upalny czwartek. Wtedy inne organizacje im nie przeszkadzają i nie zbierają podpisów by tych marszów nie organizować. Wszyscy są równi wobec prawa świeckiego, a prawo kościelne nie obowiązuje na ulicy.
  Panie Tomasz Pitucha, weź Pan teraz wróć do tych 11300 ludzi, niech każdy Ci da kilka złotówek i wesprzyj swój kościół na cele odszkodowań dla molestowanych dzieci w waszym kościele. Więcej to pożytku przyniesie niż zbieranie podpisów.

  • W czym masz problem. Jak przeszkadzają Ci ( wam) procesje to zbieracie podpisy przeciw. Aha problem jest ruszyć d…kę.

  • Ty p…..(stop hejt) od naszego Gienka i p. Tomka się (stop hejt)! Procesje były aż od średniowiecza i tylko twoim resortowym przodkom były solą w oku. Wrotków zaś to nie kilka resortowych rodzin i nie mów w imieniu zdecydowanej większości! Jestem w tej parafii od czasu jej budowy i nawet największym osiedlowym plotom nie przyszło do głowy pleść o molestowaniu dzieci w naszym kościele. Jeśli zgromadzicie na waszym marszu w Lublinie nie licząc ,,zawodowych turystów” tylu, co choćby w jednej z parafii lubelskiej na procesji to podyskutuję.

 13. Panie Pitucha ****** sie w coś co ma ka,żdy normalny człowiek czyli mózg ,a którego panu brak .LGBT straszy pan tym ,a nie wie co to jest i z czym to sie je ,więc proponuję nie zajmować stanowiska wobec tego .Promuje pan Ciemnogród i cofanie się do ciemnych stron chrzescijaństwa ,śmieszy mnie pan tym .Pisze te słowa heterosexualny facet ,który ma dzieci i kochającą żonę i napewno wybiorę się całą rodziną na marsz .

 14. Jak czytam większość komentarzy to wcale się nie dziwię, że unia jak i wszyscy nasi rządzący uważają nasz region za skansen i nikt nie chce walczyć z ciemnotą ale też i jej pomagać. Przemysł cały czas raczkuje, brak prawdziwych inwestycji, tylko drogi budują licząc chyba na to, że jak będzie łatwiej wyjechać to i może jakaś tolerancja się pojawi.
  Pan Pitucha jest z PIS i nie wie, że jeden z najważniejszych strategów jego formacji Waldemar P. jest od urodzenia gejem? Fakt, nie chwali się tym, powiem nawet, że rznie głupa, ale wszyscy o tym wiedzą. Podaje mu rękę jak go wita? I jak go widzi to myśli, że to zboczeniec?

  • Do ObWT. U mnie na osiedlu mieszka dwóch gejów i wszyscy o tym wiedzą. No cóż, tacy już się urodzili i mają prawo żyć wśród nas. Nie manifestują tego, razem chodzą na zakupy ale nigdy nie trzymają się za ręce czy też obmacują publicznie. Do sąsiadów odnoszą się z szacunkiem, są uczynni, mili. Na parady ,,równości” nie chodzą bo pewnie się wstydzą, żeby kogoś znajomego nie spotkać. Niby dlaczego takiemu miałbym nie podać ręki?

   • „…ot mądrego to i dobrze posłuchać…”

   • I co myślisz, że takie ukrywanie własnych uczuć im odpowiada? Jakbyś się czuł nie mogąc iść ze swoją kobietą za rękę? Ale nie o to mi chodziło. Słynna Krycha P. publicznie uznała, że homoseksualizm to choroba i wszystkich tych chorych trzeba pozamykać w szpitalach i leczyć. A to przecież ikona znacznej części PISu. Czy tak mówiąc myślała o swoich partyjnych koleżankach i kolegach cierpiących na tę przypadłość? I co oni na to? Obustronna, polityczna obłuda. Zniosą wszystko by dalej żreć z państwowego koryta. Nie mam dla nich żadnego szacunku.

   • I co myślisz, że takie ukrywanie własnych uczuć im odpowiada? Jakbyś się czuł nie mogąc iść ze swoją kobietą za rękę? Ale nie o to mi chodziło. Słynna Krycha P. publicznie uznała, że homoseksualizm to choroba i wszystkich tych chorych trzeba pozamykać w szpitalach i leczyć. A to przecież ikona znacznej części PISu. Czy tak mówiąc myślała o swoich partyjnych koleżankach i kolegach cierpiących na tę przypadłość? I co oni na to? Obustronna, polityczna obłuda. Zniosą wszystko by dalej żreć z państwowego koryta. Nie mam dla pisuarów żadnego szacunku.

 15. najlepsza trasa to start na poligonowej i w stronę Jakubowic niech idą , NIKT IM NIE BĘDZIE PRZESZKADZAŁ, i niech idą za ręce jak równy z równym

 16. A faje na nich położyć, jak przejdą i każdy zleje ich gorącym moczem to rozlezą się 15 minut po zakończeniu marszu. Jak będą ich ludziska blokować to zaraz zrobi się zadyma i znowu będą wszystkie zagraniczne stacje emitowały materiał o polskich faszystach co to prześladują wszystkich myślących inaczej od nich.

 17. do Radnego Krzysztofa Pituchy

  Panie Radny Krzysztofie Pitucha.
  W jakim celu zebrane podpisy złożył Pan w gabinecie Prezydenta miasta Lublina?
  Jeśli nie wie Pan jakie są przepisy i jak funkcjonuje prawo to wielkim nadużyciem jest zajmowanie posady radnego.
  Powinien Pan wiedzieć, że nawet jeśli Prezydent Lublina (czy też innego miasta) nie wyda zgody, to sprawa trafi do sądu.
  Nie wie Pan, Panie Radny Krzysztofie Pitucha jaką decyzję podejmie sąd?
  To Panu podpowiem – zgodnie z obowiązującym prawem.
  Chce Pan to prawo zmieniać?
  To niech Pan zebrane podpisy wyśle do swojego prezesa.
  Niech Pan zebrane podpisy wyśle do wszystkich posłów (również tych z własnej partii).
  To oni decydują co zgodnie z ustawą i prawem jest dozwolone.
  To oni mogą zmienić obowiązujące przepisy.
  A Pan, Panie Radny Pitucha robi tylko wielkie zamieszanie sugerując, że wszystko (w tym temacie) zależy od decyzji prezydentów miast i samorządów (bo tak odbierają to mieszkańcy).
  Czy to faktycznie jest niewiedza czy manipulacja?

  • nie ekscytuj się biedny amatorze zboczeńców, nie ma co radny Pitucha robić tylko czytać na 112 tępe komentarze jakiegoś frustrata

   • @gw - problem ze zrozumieniem? :)

    Widocznie radny bardzo się nudzi skoro robi coś, co nie przyniesie żadnego efektu.
    Mam wrażenie, że @gw musi poświęcić jeszcze dużo czasu na naukę aby cokolwiek przeczytać ze zrozumieniem.
    Komentuje tekst, który zdecydowanie nie poparciem takich zgromadzeń.
    Jednocześnie wskazuje kto i gdzie może ostatecznie ten problem rozwiązać.
    Bo z pewnością nie jakikolwiek samorząd czy prezydent miasta.
    A może to @gw jest biednym amatorem zboczeńców skoro uważa, że apel do prezydenta miasta (a nie zmiana przepisów) cokolwiek zmieni?

 18. przeczytane w internecie

  Ja gdzieś widziałem taki wpis na temat który dotyczy ten artykuł, że jakbym był przeciwnikiem tego „marszu” to zablokowałbym go sposobem coś w stylu „białostockim”, czyli gdzieś na jego trasie „wyprowadziłbym” znaczną ilośc osób z np.kółek różańcowych i inne organizacje ze znaczną cześcią starszych ludzi i ewentualnie z małymi dziećmi. Wtedy Policja by ich siłą nie ruszyła, bo jaki by to miało negatywny wydźwięk medialny. Nikt by nie ryzykował, takich działań. A więc jak ktoś napisał, myśleć i sposobem, a nie siłą postępować.

 19. powiem tak. osobiscie jestem – staram sie byc tolerancyjny wobec jak dla mnie zaburzenia jakim jest np homoseksualizm (dopoki mnie to osobiscie nie dotyczy, czytaj: dopoki jakis homoseksualista mnie nie gwałci), ale nie rozumiem, wtóruję tutaj ludziom, którzy nie rozumieją zakazu marszu równości, a hołdują marszom neonazistów pod przykryciem patriotów…
  generalnie życzę 11300 osobom z lublina aby ich dzieci zostały homoseksualistami. Ciekawe czy będzie wówczas ich reakcja podobna do pchania się do parlamentu europejskiego ludzi, ktorzy nie tak dawno wynosili flagi UE sprzed kamer… Tyle.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8665zł -0.18%
  • GBP 5.0608zł -0.31%
  • EUR 4.5772zł -0.23%
  • CHF 4.2732zł 0.04%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach