Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pomyliła drogę, zawracając zajechała drogę motocykliście. Mężczyzna jest ciężko ranny (zdjęcia)

Ciężkich obrażeń ciała doznał motocyklista, który zderzył się z oplem po tym, jak kierująca autem zajechała mu drogę. Jak wyjaśniała, nie zauważyła jadącego jednośladu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Puławach ustalili już szczegółowe okoliczności wypadku, jaki miał miejsce w sobotę w miejscowości Piotrowice Małe w gminie Nałęczów. Około godziny 20 na drodze wojewódzkiej nr 826 Markuszów – Nałęczów zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i motocykl. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Z przeprowadzonych na miejscu przez funkcjonariuszy czynności wynika, że kierująca oplem 63 – letnia mieszkanka gminy Kurów, jechała od strony Nałęczowa. Chciała się dostać do Wąwolnicy, jednak w Piotrowicach pomyliła drogę, skręcając na Markuszów. Na wjeździe do jednej z posesji postanowiła więc zawrócić. Nie zachowała jednak ostrożności i skręcając w lewo zajechała drogę poruszającemu się od strony Markuszowa motocykliście. W wyniku tego doprowadziła do zderzenia obu pojazdów.

W wypadku poszkodowana została jedna osoba. Kierujący motocyklem, 43 – letni mieszkaniec gminy Żyrzyn został przetransportowany do szpitala. Po badaniach okazało się, że mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że oboje kierujący byli trzeźwi.

Pomyliła drogę, zawracając zajechała drogę motocykliście. Mężczyzna jest ciężko ranny (zdjęcia)

Pomyliła drogę, zawracając zajechała drogę motocykliście. Mężczyzna jest ciężko ranny (zdjęcia)

(fot. wpulawach.pl, policja)

13 komentarzy

 1. W sobotę i niedzielę były w Wąwolnicy coroczne uroczystości odpustowe. Sanktuarium odwiedziło tysiące wiernych. Ta pani też zapewne tam jechała , szkoda tylko że tak nieostrożnie.

  • Zaskoczył mnie bardzo Twój komentarz. W dobie plucia jadem na wszystkich, obrażania, wyśmiewania, grożenia, Twój komentarz zaskoczył normalnością. Serdecznie pozdrawiam.

  • Ja też gdy przeczytałem ten komentarz myślałem, że omyłkowo na inną stronę wszedłem.

 2. ****** ślepa zapłaci w sprawie cywilnej tyle że będzie jeść piach bo jej całą wypłatę zabiorą.

  • Ale cisną tym motorkiem, jak by jechał z prawidłową prędkością i obserwował innych na drodze to by zdążył wyhamować lub lekko się zderzył. Niech zdrowieje.

  • Ciekawe czy motocyklista miał kombinezon to powinno być przepisami obostrzone każdy kto jeździ motorem ma mieć odpowiedni strój, jak stać cię na motor to i kombinezon kup. Tak jak w samochodzie zapinasz pasy to i zapnij kombinezon.

   • Popieram. I powinno to dotyczyć skuterów i wszelkiej maści motorowerów również. Śmieszą mnie tacy którzy na pytanie „A gdzie chociaż kurtka?” odpowiadają „A po co, to tylko skuter.” A no po to, że dla skóry na ciele to wszystko jedno czy spadniesz ze skutera czy motocykla. Przy 60 km/h efekt ten sam. A potem płacz, szpital, rehabilitacja itp. A płacimy za to wszyscy, a nie woźnica bez wyobraźni.

   • Jak wyrżniesz w twardą przeszkodę, jaką jest auto, to ten kombinezon nie na wiele się zda. Będziesz tak samo połamany, tylko mniej poobdzierany. Przy upadku, „szlifie” – OK, spełni swoją rolę. Mnie aż boli od samego patrzenia na jeźdźców w szortach, trampkach i koszulkach z krótkim rękawem…

 3. Ja za każdym razem jak widzę kobietę za kierownicą to się żegnam. Na razie skutkuje.

 4. Motocyklistów nie żal. Za hałas po nocy. Nie jeżdżą z przepisową prędkością. Sam miałem taką sytuację duża droga szeroka. Pomyliłem trasy patrzę w przód, tył – pusto. Zawracam zium.. zuim.. zuim.. przejechali trzej z prędkością błyskawicy obok mnie. Zamiast puszczać reklamy o wymuszaniu pierwszeństwa za miliardy złotych niech lepiej państwo zajmie się wariatami którzy po zabudowanym przekraczają prędkość 2 lub więcej razy.