690 680 960

Bialska grupa policyjna „Speed” w akcji. Osiem zatrzymanych praw jazdy w weekend

8 zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. To efekt weekendowych działań policjantów bialskiej drogówki z grupy „Speed”.

W ciągu weekendu policjanci bialskiej drogówki zatrzymali 8 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Dwóch z nich dodatkowo odpowie za brak prawa jazdy podczas kontroli.

W piątek przed godziną 13 w miejscowości Tłuścieć policjanci zatrzymali kierowcę nissana, który na drodze krajowej nr 2 przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Siedzący za kółkiem 68-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał 112 km/h. Po godzinie 16 w miejscowości Grabówka policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna kierując mercedesem przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h.

W sobotę w miejscowości Grabówka funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość. 43-letni mieszkaniec Białegostoku przekroczył prędkość o 56 kilometrów, natomiast niecałą godzinę później 59-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego jechał 111 km/h.

W niedzielę po godzinie 13 również w miejscowości Grabówka policjanci zauważyli jadące zbyt szybko auto marki Renault. Siedzący za kierownicą 40-latek z Ostrowca Świętokrzyskiego jechał 113 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 63 km. Niecałą godzinę później policyjna kamera nagrała jazdę 22-latka z powiatu radzyńskiego. Kierowca peugeota przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h.

Również 28-latek kierujący audi w miejscowości Wólka Dobryńska oraz kierujący mercedesem 37-latek zatrzymany do kontroli w miejscowości Tłuściec przekroczyli prędkość. Pierwszy o 52 km, natomiast drugi o 61 km/h.

Mężczyźni ukarani zostali mandatami. Zostały im zatrzymane także uprawnienia na okres 3 miesięcy. W dwóch przypadkach kierowcy nie posiadali przy sobie prawa jazdy. Również w ich przypadku zostały skierowane do starosty zawiadomienia o popełnionym wykroczeniu. Odpowiedzą oni też za brak dokumentu podczas kontroli.

(fot. Policja Biała Podlaska)

16 komentarzy

 1. Biedactwa. Traktor im wyjedzie z podporządkowanej, albo łoś wyskoczy z krzaków i bzdurne tłumaczenia, że nie dało się nic zrobić. Samochód nie zatrzyma się w miejscu.

 2. zapraszam „Speed” do mojej wioski (Niedrzwica Duża) w godzinę zabierzecie 10 prawek … tak zapieprza łosiostwo.

  • Jeżeli są dobrymi kierowcami (albo nawet najlepszymi w powiecie) to w czym widzisz problem? Piszesz tak, bo zazdrościć, że inni potrafią wciskać najmniejszy pedał w samochodzie, a sam jeździsz rikszą albo na osiołku.

  • 1. Nie wiem na ile Speed jest skuteczna, a na ile to PR.
   2. Na drogach krajowych, czy przelotówkach w mieście ich spotkasz i kilka/kilkanaście mandatów dziennie wypiszą.
   3. Ale na wioskach czy na uliczkach osiedlowych ich nie spotkasz, a to wg mnie są najbardziej dokuczające mieszkańcom wykroczenia. Zginąć rozjechanym pod własnym blokiem, bo „mistrzowie w czapeczkach” potrafią w strefie [30km/h], w strefach zamieszkania czy na po parkingach sklepowych jechać szybciej niż jest dopuszczalna w zabudowanym.

   • To co najwyżej polowanie na łatwą kasę a kwestie bezpieczeństwa można między bajki wstawić

    • To nie polowanie na łatwą kasę tylko łatwe oddawanie kasy przez motłoch nie umiejący jeździć.Nikt ich nie prosi by narażali się na wydatki,robią to z pełną odpowiedzialnością. Czy ty też nalezysz do tego motłochu?

 3. Niech wrzucą cały film zamiast zdjęcia. Często nie utrzymują równej odległości, a później się dziwią, że wykroczenia nie było.

 4. Nie pochwalili się nagraniami? Dziwne… Przecież policjanci mają sokoli wzrok i potrafią utrzymywać taką samą odległość od nagrywanego pojazdu z odległości kilkuset metrów. Takimi umiejętnościami należy się chwalić, przecież nie każdy tak potrafi.

 5. Państwo gnębi obywatela patrz foto jaki to teren zabudowany aby okrasc i uje….ć człowieka.

 6. niech porządki zaczną od siebie!!!

 7. mówią że bez gwiazdy nie ma jazdy. Ale żeby byc gwiazdą to warto Yanosika odpalić żeby unikać mandatów :p

 8. Teren zabudowany to pojęcie względne jak widać na tym zdjęciu.
  Administratorze komuna dawno minęła a razem z nią też powinna Cenzura!!!

  • Drogi asfaltowej nie ukradli

   Nie ma kary dla zarządzających drogami za obszar zabudowany tam gdzie nie powinno go być!

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas