Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pomóżmy 20-letniemu Marcinowi powrócić do zdrowia

Marcin Tęsny, 20-letni mieszkaniec Sulowa w powiecie kraśnickim do września 2017 roku był energicznym, szczęśliwym, młodym człowiekiem. Podczas gry w piłkę nagle stracił przytomność.

Pasją Marcina był sport, trenował piłkę nożną i miał do tego duże predyspozycje – zdrowy, dobrze zbudowany. Nic nie wskazywało na występowanie u niego choroby. Po tym, jak ukończył technikum i zdał maturę planował podjąć pracę i studia zaoczne na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie na kierunku logistyka i transport.

Wszystko nagle się zmieniło 15 września 2017 roku. Podczas gry w piłkę na boisku poczuł osłabienie, nagle stracił przytomność. Doszło do zatrzymania krążenia. Po skutecznej reanimacji stwierdzono rozlane uszkodzenie mózgu. Marcin był ponad miesiąc w śpiączce. Ma znikomą świadomość, zaburzoną mowę i porozumiewanie się, wykazuje drobne odruchy rękę i nogą. Jest odżywiany za pomocą PEG – sondy umieszczanej w żołądku.

Tylko długotrwała rehabilitacja neurologiczna może uratować życie i zdrowie młodego chłopaka i przywrócić nadzieję rodzinie. Niestety wszystkie ośrodki NFZ odmówiły dalszego leczenia Marcina z racji jego stanu. Obecnie od 2 miesięcy przebywa w szpitalu w Kraśniku. Na szczęście rodzina się nie poddała i w całej Polsce szuka miejsca, które przyjmie Marcina, mimo ciężkiego stanu.

Wymaga on długotrwałej rehabilitacji neurologicznej oraz ruchowej. Marcin ma zarezerwowaną rehabilitację w Bydgoszczy, jednak będzie to bardzo kosztowne leczenie. Jeden miesiąc takiej rehabilitacji to koszt 15 000 zł, a powrót do zdrowia Marcin może trwać lata. Rodzina prosi o pomoc. Pomóżmy mu odzyskać dawne życie.

Możesz pomóc wpłacając dowolną kwotę na subkonto w PLN Fundacji Forani:
611750 0012 0000 0000 3670 4969
Nr SWIFT Raiffeisen Bank Polska to RCBWPLPW, IBAN baku: PL
UWAGA! W tytule przelewu prosimy koniecznie wpisać:
„DAROWIZNA MARCIN TESNY”

Możesz też pomóc Marcinowi przekazując 1% podatku. Wpisz numer KRS Fundacji Forani: 0000420954 i cel szczegółowy: Pomoc Marcin Tęsny.

Z całego serca dziękujemy Wszystkim Darczyńcom!

2017-12-24 09:36:11
(fot. nadesłane)

11 komentarzy

 1. nie mogący pojać braku kasy na leczenie

  No Kodziarze Pisowcy i cała ta spółka co się opluwacie na wzajem że aż uszy więdną , opływacie w luksusach kasy na kontach macie tyle ze koszt takiej rehabilitacji dla was to jak dla zwykłego śmiertelnika zakup chleba więc do dzieła albo wesprzeć albo za robotę się wziąć żebyśmy nie czytali takich bredni jak wyżej , że państwo odmówiło pomocy choremu , bo to jakaś kpina. Miłej lektury rządzącym na te święta życzę może stanie się cud i się opamiętacie , a choremu człowiekowi szybkiego powrotu do zdrowia życzę.

  • nie mogący pojać braku kasy na leczenie***********************KIM ty jesteś ?????Ty Obywatelu POKIERESZOWANY . Co tu partia jedna druga trzecia ma do rzeczy????/Od początku transformacji lekarze narzucają swoją opcję więcej więcej i więcej bo mamy mało kasy. Tu jest przyczyna naszego zdrowia i opieki.

   • sugerujesz że lekarze rządzą w tym kraju..? to po co utrzymujemy kolejne mioty pasożytów polityków w rządach..? Fakt, lekarze też bez „marnej” zapłaty nie kiwną palcem żeby komuś pomóc a zwykłego pacjenta traktują jak bydło dojne i rzeźne…

    • przyzwyczajajcie się „nędzne robaki ludzkie” (czyli gro ciężko pracującego społeczeństwa), to dopiero początek pasożytowania „elyt”… bez wora kasy będziecie leżeć na korytarzach umieralni zwanych „szpitalami publicznymi”…

 2. jakoś kur..a nie rozumiem-jak nfz może odmawiać przyjecia pacjenta na oddział? Jesli był ubezpieczony to ma pełne prawo korzystać. Je..nego żula będą operować,a młodego chłopaka nie przyjmują? Może to ktoś wyjaśnić? Jakie są podstawy do nieprzyjmowania ubezpieczonego,który wymaga leczenia?

  • Dokładnie tak. To się w bani nie mieści. Całe życie się tyra i płaci składki na to NFZ a jak przyjdzie co do czego, to odmawiają opieki! Jakim prawem? I co z takim człowiekiem dalej? Co jeśli nie ma rodziny? Co, jeśli rodzina nie jest w stanie się nim zająć?

 3. ((((( Niestety wszystkie ośrodki NFZ odmówiły )))))to ja się pytam po co są te fundusze pobierają kasę , a leczyć każą się prywatnie ???? Rozpie******lić to towarzystwo darmozjadów . Wiem jak to jest bo na fundusz to tylko mi zdrowie odebrano .I tylko ciągle domagają się podwyżek, są jak studnie bez dna.I straszą że będą odchodzić od pracy (((WOLNA DROGA)))) Przyjdą inni kompetentni . Bo fundusz reprezentują lekarze , a to jest jedna mafia reprezentowana przez NFZ. Najlepiej jak by cały PKB oddać im to wtenczas by byli zadowoleni . A tu młody człowiek skazany jest na agonię wstyd POLSKO.

  • ciekawe co na to adwokaci? Jest tu może jakiś na forum? są podstawy do sprawy przeciwko szpitalom?

  • KLEOFAS ty naprawdę nie wiesz jak to działa??? siedzi taki głąb w NFZ i nie ma pojęcia o co tu chodzi…bo nie jest lekarzem i wymyślił, że rehabilitacja sie należy przez pól roku…a potem co? nikt nie chce dać kasy i rodzina i fundacje maja sie martwić…
   a uważasz, ze lekarz ma zarabiać tyle co panienka ze sklepu z ciuchami co do niego zajrzy dwóch klientów na cały dzień???
   chodzi o to, ze system jest zły…i lekarz po 8 godzinach musi iść na dyżur, bo dopiero wtedy zarobi jak ich będzie miał 10 w miesiacu…chciałbyś tak???a w międzyczasie masz sie jeszcze uczyć do specjalizacji…no i jeszcze trzeba znaleźć czas i kasę na kursy…
   jakbyś tyle czasu miał siedzieć w tym sklepie co do niego nikt nie zagląda, to byś sie zes…ł z nudów i miałbyś dość…a tu jeszcze trzeba czyjeś życie co chwilę ratować…jak jeździsz karetką….

 4. Powinie nagłośnić w mediach i do programu ELŻBIETY JAWOROWICZ—Sprawa dla reportera, potem szybko sprawy się toczą

 5. Proponuję zrobić zbiórkę link gdzie robi to większa osób oraz stronę na fb będzie większy odzew

Z kraju