Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

#PomagamUkrainie – zgłoś się do akcji!

PomagamUkrainie.gov.pl umożliwi koordynację pomocy humanitarnej. To narzędzie dla osób potrzebujących pomocy oraz organizacji i osób zainteresowanych jej udzieleniem. Wsparcie przekazywane będzie z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i innych instytucji państwa, a także ze środków samorządowych, społecznych i prywatnych.

Potrzebujesz pomocy?

Osoby szukające pomocy mogą skorzystać z prostego formularza. W ten sposób szybko i skutecznie skontaktują się z podmiotem właściwym dla ich sprawy. Nie ma znaczenia, czy dopiero opuszczasz Ukrainę, czy jesteś już w Polsce. Dzięki PomagamUkrainie.gov.pl szybko otrzymasz pomoc lub uzyskasz niezbędne informacje.

Chcesz pomóc?

Każda pomoc ma znaczenie: przekazane rzeczy i ubrania, udostępnione mieszkanie lub schronienie dla potrzebujących, ale także wparcie działań organizacyjnych jako wolontariusz. Osób potrzebujących pomocy wciąż przybywa, dlatego już teraz wypełnij formularz i zgłoś się do pomocy dzięki stronie PomagamUkrainie.gov.pl.

Przy pomocy prostego formularza określisz formę pomocy, której chcesz udzielić:

Wsparcie materialne – osoby które opuściły swoje domy mają przy sobie często tylko najpotrzebniejsze rzeczy i zapasy na kilka dni. Bezpośrednie wsparcie dla nich to przede wszystkim: woda, żywność, środki medyczne i opatrunkowe, koce, śpiwory, łóżka polowe, odzież;

Mieszkanie lub schronienie – część uchodźców potrzebuje mieszkania na kilka lub kilkanaście dni. Jeżeli masz warunki do pomocy – koniecznie zgłoś taką możliwość.

Transport – wsparcie w zakresie przewożenia pomocy na terytorium Ukrainy, ale także i potrzebujących osób.

Wsparcie osobiste – cała akcja humanitarna to ogromne wyzwanie logistyczne. Dlatego warto włączyć się w pomoc również osobiście jako wolontariusz, który będzie pomagał potrzebującym.

Jeśli Twoja gmina, powiat, województwo, fundacja, stowarzyszenie, firma itp. otrzymały prośbę o wsparcie bezpośrednio od kogoś z Ukrainy – przekaż koniecznie szczegóły w formularzu.

Koordynacja pomocy humanitarnej

Pomoc humanitarną koordynuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rządową Agencją Rezerw Strategicznych oraz właściwymi wojewodami.

PomagamUkrainie.gov.pl – tu znajdziesz pomoc lub jej udzielisz.

#PomagamUkrainie – zgłoś się do akcji!

(fot. KPRM)

8 komentarzy

  1. Szanowna Redakcjo! Sugeruję poprawienie linków w artykule. Wskazują na [„***”] :-/

  2. Chciałem pomóc ale babcia powiedziała, że jak pomogę to mnie wydziedziczy więc nie będę ryzykował.

  3. A gdzie strona pomagampolakomponawałnicy.gov.pl

    • Chłopie jest wojna, nie pomagasz, nie pomagaj, ale się tym kuchnia nie chwal. Jest czas większego zagrożenia, czas próby. Teraz się oddziela właśnie tych co deklarują pomoc, od tych co pomagają.

  4. Człowiek chleb podarował Urząd skarbowy go zniszczył a tu proszę bardzo obcym włazicie w d.. aż się niedobrze robi.

    • Niedobrze to się robi jak sie czyta na tym portalu, aż tyle pro-putinowskich komentarzy