690 680 960

Polski żołnierz poprosił o azyl na Białorusi? MON: „Żołnierz, który wczoraj zaginął miał poważne kłopoty z prawem i złożył wypowiedzenie z wojska”

W piątek przed południem białoruskie media opublikowały informację, z której wynika, że polski żołnierz poprosił o azyl polityczny na Białorusi.

Jak informuje służba graniczna Białorusi, wczoraj o godzinie 17:50, w pobliżu granicy białoruski oddział graniczny w pasie granicznym zatrzymał żołnierza Wojska Polskiego.

– Mężczyzna powiedział, że był żołnierzem 11. Mazurskiego Pułku Artylerii i 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej im. króla Kazimierza, której część została przeniesiona w celu zapewnienia ochrony granicy z Białorusią w czasie stanu wyjątkowego na terenach przygranicznych Polski. W związku z brakiem zgody na politykę Polski w sprawie kryzysu migracyjnego oraz praktyki nieludzkiego traktowania uchodźców, żołnierz wystąpił o azyl polityczny w Republice Białorusi – czytamy w oświadczeniu białoruskich służb granicznych.

16 Dywizja Zmechanizowana wydała w tej sprawie komunikat o treści: „W czwartek, 16 grudnia 2021 roku, w godzinach popołudniowych, stwierdzono nieobecność żołnierza 11 Pułku Artylerii, który zaginął podczas wykonywania zadań służbowych w okolicy miejscowości Narewka, Siemianówka i Jez. Siemianowskiego. Niezwłocznie podjęta została szeroko zakrojona, intensywna akcja poszukiwawcza, w którą zaangażowani są żołnierze i wszystkie działające na granicy służby. Poszukiwania cały czas trwają. Nie potwierdzamy informacji pojawiających się w niektórych mediach o rzekomej ucieczce żołnierza na Białoruś. Prowadzone są czynności wyjaśniające w tej sprawie.”

Po godzinie 12 głos w tej sprawie zabrał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

– Żołnierz, który wczoraj zaginął miał poważne kłopoty z prawem i złożył wypowiedzenie z wojska. Nigdy nie powinien zostać skierowany do służby na granicę. Zażądałem wyjaśnień, kto za to odpowiada – przekazał szef resortu obrony.

(fot. 16DZ)

37 komentarzy

  1. Cóż, kwestia lojalności. Zobaczcie na takie komando Dirlewangera u Niemców. Kryminaliści wyjęci spod stryczka, a strzelali Polaków aż dudniło, i żaden nie przeszedł na stronę powstańców.

  2. Wnikliwy obserwator

    Jeżeli to prawda = tylko kara śmierci za zdradę !!!!!!!

  3. Ciekawe gdzie leży prawda, narracja jakaś taka nieszczenia jak twarz morawieckiego 😂

  4. Przecież nie powiedzą, że ktoś uciekn z silnie demokratycznej Polski do słabej biednej rządzącej przez dyktatora Białorusi xD.

Kursy walut

  • USD 4.2803zł -1.04%
  • GBP 5.2838zł -0.83%
  • EUR 4.7079zł -0%
  • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas