Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Polscy pracodawcy oczekują, że ich pracownicy będą zaszczepieni

Tylko 29% polskich pracodawców nie zamierza ingerować w decyzje pracowników o zaszczepieniu się przeciwko Covid-19. Większość firm planuje prowadzić różne strategie związane z zachęcaniem zatrudnionych do poddania się szczepieniom – potwierdzili przedstawiciele pracodawców w badaniu zrealizowanym przez ManpowerGroup. 21% firm chce przekonywać do szczepień podkreślając płynące z nich korzyści, podczas gdy 13% będzie oczekiwać pełnego zaszczepienia się, także z uwzględnieniem dawki przypominającej. Chodzi o działania, jakie firmy chcą wprowadzić przed powrotem pracowników z pracy zdalnej, zakładając, że mają również takie możliwości prawne – więcej w opublikowanej dziś analizie ManpowerGroup.

50 komentarzy

  1. Jakby szczepienia były skuteczne to nie trzeba by było nikogo do nich zachęcać .

  2. Cóż za zaskakujące wyniki badań. Oczywiście bezstronnych i nie na zlecenie.

  3. Zabrakło dopisku „artykuł sponsorowany”

  4. Skoro przechorowałem i mam certyfikat ozdrowieńca to na co mi się szczepić i dlaczego ktoś ma mnie do tego zmuszać? Po przejsciu choroby jestem bardziej zaszczepiony niż Ci naszprycowani.
    Glowa juz calkiem przestała pracować tym ludziom, czy co się zadziało?

  5. Dzisiaj już wiadomo, że pandemia się kończy. Obnażyła jednak charaktery ludzkie, m.in. pracodawców, którzy chcieliby podporządkować sobie pracowników całkowicie.
    Wielu pracodawców to gbury i ludzie bez żadnych zasad moralnych. Ich celem jest tylko nabijanie własnych kieszeni i wykorzystywanie pracowników. Jestem świadoma tego co piszę, bo przez wiele lat pracowałam w instytucji finansowej i widziałam te krzyki, odzywki jak spod budki z piwem. Całe szczęście, że nie dojdzie do podporządkowania pracowników ich szefom, szczególnie w zakresie decydowania o ważnych sprawach zdrowotnych. A jeśli pracodawcy tak bardzo martwią się o zdrowie swoich podwładnych, niech im zafundują solidne badania okresowe, a nie tylko badanie cukru i cholesterolu (tylko dla starszych).

Z kraju