Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Policyjny pościg za kierującym motocyklem. 17-latek przewrócił się na polnej drodze

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec policjantom. 17-latek zakończył ucieczkę wywrotką na polnej drodze. Wkrótce za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Tarnawatka w powiecie tomaszowskim na drodze krajowej numer 17. Policjanci drogówki zauważyli motocykl bez tablicy rejestracyjnej. Mundurowi dali kierującemu znak do zatrzymania się, wykorzystując w tym celu sygnały świetlne i dźwiękowe.

Kierujący jednośladem nie reagował na próby zatrzymania i zaczął uciekać w kierunku pobliskich polnych dróg. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Kierującym okazał się 17-letni mieszkaniec gminy Tarnawatka, który nie posiadał uprawnień do kierowania, a motocykl którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu.

Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu strzeżonym, a młody kierowca niebawem odpowie za swoje przewinienia, w tym za niezatrzymanie do kontroli drogowej, co stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

9 komentarzy

 1. ,,na bocznych nie łapią”, ale fajnie że uczy się jeździć zamiast rodzice mieli by przepijać 500+.

 2. Frania też to kiedyś czeka, gdy w końcu przesiądzie się z trójkołowca na plastikowych kółkach na coś większego.

 3. Jestem pod wrażeniem, że tym sprzętem ktoś nie był w stanie uciec przed osobówką i to jadąc po polnych drogach. Szacun.

  • to samo pomyslalem , spaninkowal i nerwy go zjadly pewnie w rodzinie sie chwalil ze jak cos to zawsze ucieknie.

 4. „Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu strzeżonym, a młody kierowca niebawem odpowie za swoje przewinienia, w tym za niezatrzymanie do kontroli drogowej, co stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

  Kolejny młodzieniec, który z przytupem wchodzi w dorosłość. Osiemnastkę będzie świętował z wyrokiem, a to nie lada osiągnięcie w tak młodym wieku. Pilnie uczy się pogardy dla prawa i zasad współżycia społecznego – zapewne pod czułym okiem rodziców, którzy mu to wpajają.

 5. policjanci powinni być oskarżeni o ten wypadek – upadek. gdyby nie ścigali to by się nie wywalił. POLICJA TO ZŁO !!!!!!

 6. jak crossem na polnej drodze nie uciekł policji to znaczy że lepiej żeby nie jeździł motocyklem

 7. „na drodze krajowej numer 17” – brawo dla komentujących za umiejętność czytania ze zrozumieniem. Wracajcie do podstawówki 😀

Wiadomości z info112