Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miała otrzymać ściśle tajną paczkę od amerykańskiego żołnierza. Pracownica banku udaremniła próbę oszustwa

Czujna pracownica banku udaremniła próbę oszustwa i powiadomiła policję. Dzięki temu 67-latka nie wykonała przelewu 10 tys. złotych na konto rzekomego żołnierza armii amerykańskiej.

Pół miesiąca temu mieszkanka powiatu ryckiego poznała w Internecie mężczyznę podającego się za żołnierza armii amerykańskiej. Oszust szybko wzbudził zaufanie kobiety, toteż poprosił ją o wykonanie przelewu w kwocie 10 tysięcy złotych za przesyłkę, która miała przyjść na jej domowy adres. Nie była to jednak zwykła przesyłka, bowiem „ściśle tajna” paczka.

W poniedziałek kobieta udała się do jednego z banków w Rykach, aby zrealizować przelew. Pieniądze miały być przesłane na podane przez „generała” konto jego znajomego. Kiedy 67-latka poprosiła pracownię banku o wykonanie przelewu za wysłaną przesyłkę pocztową, tej wydało się podejrzane zlecenie przelewu w takiej wysokości. O swoich podejrzeniach powiadomiła policję. Na szczęście w ostatniej chwili udało się uchronić 67-latkę przed utratą pieniędzy.

Sprawą zajmują się policjanci i przypominają, że w kontaktach z nieznaną osobą zawsze należy zachować ostrożność. Oszustwo „na żołnierza” to jedna z wielu form działania oszustów. Pamiętajmy, że dostęp do naszych profili internetowych powinni mieć tylko zaufani znajomi. To samo dotyczy rozmów przez komunikatory. Do wszelki sygnałów od obcych osób powinniśmy podchodzić ze szczególną ostrożnością.

(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. Ja pie niczę
  Niedługo usłyszymy o metodzie na kosmitę z innej galaktyki który potrzebuje gotówki żeby się teletransportować do domu XD

  • Świetny pomysł! „ET want go home”

  • e tam…ja mam odziedziczyć 3800000 funtów…i te pieniądze czekają na mnie…bo zmarły nazywał się tak jak ja…ale niestety…ja z uporem maniaka piszę żeby po prostu pan z banku podał mi nazwisko zmarłego…i jak rzeczywiście się tak samo nazywa jestem skłonna oddać mu 30 procent spadku…i wtedy podam mu moje dane do kontaktu…
   a pan z uporem maniaka podaje moje imię…a osób o takim imieniu jak ja jest prawie 600 000 w Polsce…wiec przypada po jakieś 4 funty na osobę 🙂

 2. Po co PiS sprowadzał amerykańskich żołnierzy do Polski i jeszcze tak nagłaśniał to w PiSowskiej telewizji? Oni są winni temu, że te naiwne kobiety teraz tak chętnie chcą oddać swoje oszczędności.

 3. Mało amerykańskich żołnierzy w Polsce mamy ? durne baby szukają cudów daleko jak mamy ich pod dostatkiem

 4. Dziwić się ze Ryki i Lubartowy to siedzkba PiS jak im wszystko można wmówić. Intelygencyja tych ludzi jest nieprawdopodobna i przeważają w takich sprawach w 90%.

 5. A gdzie go poznała? ” na bezbuku? ” W Polsce tylu samotnych mężczyzn, ech te kobiety.

 6. Podobno w paczce miały być diamenty???

 7. W tym wieku to księdza, skoro już męża nie ma, potrzebuje.

 8. Krzysztof,, Ochota,,

  Biedna ta armia jeżeli już zaczyna szukać wsparcia u 67 letnich seniorytek.