690 680 960

Policyjny pościg za BMW. W pojeździe dwóch pijanych 14-latków (zdjęcia)

W nocy z soboty na niedzielę łukowscy policjanci po pościgu zatrzymali dwóch nietrzeźwych 14-latków. Kierujący BMW nastolatek miał w organizmie 1,8 promila alkoholu.

Łukowscy policjanci podczas patrolu, na jednej z ulic miasta, zauważyli jadące wężykiem BMW. Mundurowi używając sygnałów dali znak kierującemu do zatrzymania. Jednak kierowca BMW gwałtownie przyśpieszył i z dużą prędkością ruszył do ucieczki.

W trakcie jazdy kierujący BMW zmuszał jadące z przeciwka pojazdy do gwałtownego hamowania i ucieczki z jego toru jazdy. W pewnej chwili pędzące BMW zjechało na pobocze i uderzyło w stojące tam osobowe volvo, inne BMW, a także w tablice reklamową i ogrodzenie posesji. Pomimo uszkodzeń pojazdu i oberwanego koła, uciekinierzy przejechali jeszcze kilkadziesiąt metrów i zakończyli jazdę w przydrożnym rowie.

Nagle z auta wybiegło dwóch młodych mężczyzn i uciekło w stronę pobliskie lasu. Funkcjonariusze po chwili zatrzymali jednego z nich. Okazało się, że był nim 14-letni łukowianin. To on kierował pojazdem. Przyznał policjantom, że zabrał kluczyki od auta znajomemu swojej mamy. W chwili zatrzymania nastolatek miał 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Pasażerem pojazdu był także 14-latek, mieszkaniec gminy Łuków. Policjanci zastali go już w domu. Nastolatek także był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie.

Mundurowi ustalili właściciela BMW, którym kierował 14-latek. Jak się okazało 46-letni łukowianin był poszukiwany przez Sąd w Białej Podlaskiej. Miał do zapłacenia ponad 12 tys. zł. grzywny lub do odbycia karę pozbawienia wolności. Wkrótce całość materiałów dotyczących dwóch 14-latków zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Łukowie.

(fot. Policja Łuków)

17 komentarzy

  1. Biorą po 500 to mają za co CHLAĆ,a od czerwca po 1000 to się zachleją na AMEN.

  2. Jaki konkubent taki pasierb.

  3. TOM MOŻE 1000+ ?

  4. Nie dość że fura rozwalona to jeszcze odsiadka. Właściciel maił pecha bo jeszcze mu się oberwie że kluczyków nie zabezpieczył. Mamusia również będzie miała spore koszty przez synalka. Dobre wychowanie, Brawo.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska