Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policyjny dron w akcji nad ulicami Lublina. Jakie grzechy popełniali kierowcy? (wideo)

Wczoraj lubelscy policjanci przeprowadzili kolejne działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze drogówki zwracali szczególną uwagę na miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych.

94 komentarze

 1. Dlaczego w cywilizowanych krajach nie da się wyprzedać na przejściach?

 2. Nikt mi nie powie, że to poprawia bezpieczeństwo….
  Panowie mają drogą zabawkę, a kierowcy prosty sposób na pozbycie się kasy…

  • Ci Panowie latali dronem o masie większej niż 250 g nad głowami ludzi. Ci Panowie musieli zdać test na operatora drona, aby latać dronem o takiej wadze. Więc dlaczego Ci Panowie nie wiedzą, że nie wolno latać ŻADNYM dronem nad ludźmi. Ci Panowie muszą zostać w trybie natychmiastowym zgłoszeni do Urząd Lotnictwa Cywilnego, za wykroczenie które popełnili.

   • Kolega/żanka Prawo słabo jest rozeznany/a w prawie. ULC reguluje zasady operowania statkami powietrznymi cywilnymi. Policja to tzw lotnictwo państwowe również w zakresie UAVO/VLOS, na primier jak Straż Graniczna czy Siły Zbrojne a tam już istnieją inne rules & procedures.

   • Dokładnie tak ! Podobnie ma się sprawa z radiowozami nieoznakowanymi… przecież ten czy inny jadąc za kimś kto jedzie jak wariat sami stają się wariatami drogowymi… bo nawet jak włączą te swoje światełka to słabo ich widać.. nie mówiąc już o słyszeniu… Z ust policjanta słyszałem kiedyś że ci „nieoznakowani” to zwykli poborcy mandatowi a nie drogówka.

   • Normalnie szok!!!
    To teraz nawet żołnierz operujący wojskowym dronem jest uzależniony od Urzędu Lotnictwa Cywilnego?
    Czy ty nie widzisz różnicy w przepisach, które od dawna były we wszelkiego rodzaju służbach mundurowych a teraz zostały również wprowadzone dla coraz większej ilości „Kowalskich” i „Nowaków”, którym się wydawało, że mogą robić wszystko ze swoim powietrznym krążownikiem zakupionym w markecie ? 🙂

   • Czyli na całej kuli ziemskiej nie można latać dronem, bo na Ziemi mieszkają ludzie. I to tacy nawet z głowami.

   • Nie. Oni nie latali dronami. Oni kierowali pojazdami. I tymi pojazdami wyprzedzali na PdP. Tymi wykroczeniami nie zajmuje się ULC, lecz Policja.

  • „Eddie” 17 września coraz bliżej…
   Niektórzy mocno się zdziwią, że drugi mandat zamiast dotychczasowej wysokości będzie dwa razy droższy.
   Nie przy każdym wykroczeniu ale przykładowo przy przekroczeniu dozwolonej prędkości od co najmniej 31km/h jak najbardziej.
   Chcesz powiedzieć, że nie będzie takich, którym noga (nie tylko kieszeń) zrobi się lżejsza?
   A ta lżejsza noga nie będzie miała wpływu na bezpieczeństwo?

 3. Szanowna redakcjo proszę zapytać policję i opublikować iloma mandatami ukarała tych na hulajnogach i rowerzystów bo wydaje się, że mają oni przyzwolenie na jazdę ’ jak popadnie” co widać na wszystkich ulicach Lublina.
  Ktoś kto na siłę pcha się pod samochód lub na pieszego jadąc po chodniku łamiąc przy tym przepisy musi być niedowalony umysłowo, a takich powinno się eliminować – z ruchu oczywiście.

  • Nie zaczynajmy kolejnej wojny, przewinienia kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów też są na porządku dziennym

   • Co to znaczy: „przewinienia kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów też są na porządku dziennym” ? To w drugą stronę TEŻ jakieś są? Piesi TEŻ nie ustępują kierowcom na PdP czy rowerzyści TEŻ kierowcom na PdR? To dopisz jeszcze, że pociągi kierowcom TEŻ nie ustępują na Przejazdach Kolejowych.

  • „VOLF” czy od tych danych uzależnione jest to, jak zachowasz się jako kierowca zbliżając się do przejścia dla pieszych?
   Czy od takiej statystyki będziesz podejmował decyzję czy wyprzedzać inne pojazdy na PDP?
   Czy od tego uzależnione będzie parkowanie w miejscach niedozwolonych?

 4. Ci piesi to podstawione psy?

  • Nie. Te psy to podstawieni piesi. A ukarani kierowcy, to podstawieni rowrzyści.

 5. Zwykły Kowalski

  Ja też mam drona i chętnie zmierzę z nimi się w powietrzu

 6. No i skoczyli mi na kant d… .

 7. Gdzie jest w przepisach napisane ze dronem można kontrolować drogi i wlepiać mandaty?

  • „Taka prawda” – jak głąbie nie znasz przepisów ustawy „Prawo o ruchu drogowym” to lepiej zamilcz i nie rób z siebie pośmiewiska.
   Nawet nie podpowiem ci, w którym artykule wspomnianej ustawy jest mowa o „urządzeniach rejestrujących”.
   Może to zachęci cię do przeczytania całej ustawy.
   Bo jeśli jesteś kierowcą to powinieneś ją znać.

  • „Policja jest powołana do pilnowania przestrzegania przepisów” – pewnie coś takiego jest w ustawie o Policji napisane. I to wystarczy. W jaki sposób to robią, jest kwestią drugorzędną. Albo jeszcze niżej.

 8. Jaki tu płacz, że Policja okrada kierowców… państwo okrada kierowców… oczywiście niewinnych kierowców 🙂
  To wspomnę o drobnym szczególe… przed wakacjami firmy ubezpieczeniowe mają już mieć dostęp do bazy danych danych o mandatach i punktach karnych.
  Powodzenia w narzekaniu 🙂

  • Internetowi krzykacze kreują się na trybunów ludowych i wypowiadają się w imieniu wszystkich kierowców, jakby ci udzielili im na piśmie pełnomocnictwa, a prawda jest taka, że nie reprezentują NIKOGO oprócz samych siebie. Przytłaczająca większość kierowców nie ma żadnych punktów karnych i jazda zgodna z przepisami nie stanowi dla nich żadnego problemu. Internetowi krzykacze natomiast stają na głowie, żeby wykreować atmosferę zastraszenia: stworzyć wrażenie, że oto wszyscy kierowcy są straszliwie prześladowani i łupieni przez policję, że codziennie trwa na nich polowanie i obława.

   Internetowi krzykacze nie mogą się pogodzić z tym, że stanowią garstkę frustratów, za którymi nikt nie stoi.

   • Z tą garstką to raczej się nie zgodzę ale zmniejsza się liczba szaleńców na drodze, bo myslący kierowcy zrozumieli że szybko tzn do 140 na autostradzie , do 120 na drogach ekspresowych, ale nie poza nimi czy w terenie zabudowanym ( tam nawet zaokrąglanie do 70 to za dużo ). A krzykaczom już brakuje racjonalnych argumentów więc krzyczą co wiedzą ale nierzadko nie wiedzą co krzyczą. Bo racjonalnie jest przestrzegać przepisów a nie jęczec że ktoś na niego poluje, nawet jesli przekroczysz prękośc o 10-15 to bardzo nie zaboli, a ja ktoś chce poszaleć to niech bardzo boli jestem za. O pdp tak dużo się mówi i pisze że nieprzestrzeganie tych zasad wynika juz tylko z ignorancji więc niech boli.

 9. no własnie taka prawda :)

  „Taka prawda” – jest za to w przepisach napisane, że masz głąbie prawo nie przyjąć mandatu.
  Nawet jak nie jesteś w stanie zrozumieć to policjant cię o tym poinformuje.
  Powodzenia… znawco prawo i przepisów 🙂

 10. Rafał - operator drona

  Widziałem tą organizacje, przejeżdżałem pod tym dronem… Szkoda tylko, że policja wystawia mandaty uciekając się do nielegalnych sposobów. W momencie gdy dron wisiał nad przejściem dla pieszych nie był on zgłoszony do systemu dronradar. Lot odbywał się nielegalnie, ponieważ policja nie dokonała zgłoszenia zajmowania przestrzeni powietrznej (mam screen z tego momentu). Wszystkie mandaty powinny zostać anulowane.

  • Policja nie jest cywilnym operatorem drona i obowiązują ją inne przepisy niż takich baranów, którym się wydaje, że są wszystkowiedzący.

   • Bładzisz 🙂 jeśli ukarany mandatem zada sobie trochę trudu i pójdzie z tym do sądu -udowodni, zże nie było zgłoszenia -wygra.

   • Rafał - operator drona

    szanowny kolego… internet to nie jest miejsce na dawanie upustu emocjom z którymi sobie nie radzisz. Chcesz mnie zawstydzić to podaj konkretny przepis, wykaż się intelektem… ja nikgo nie obrażałem

    • Dz.U.2020.1970 t.j. Akt obowiązujący
     Wersja od: 23 kwietnia 2022 r.
     DZIAŁ I
     Rozdział 1
     ART 1, ART 2

     Wystarczy przeczytać wstęp do ustawy na początek i to po polsku, bo w branży wiedza kosztuje…. SERA i Anexy do ICAO to rozumiem już wyższa szkoła dla Operatora Drona.

Z kraju