Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policyjna akcja „Trzeźwość”. Jeszcze przed południem trzech rowerzystów dostało wysokie mandaty

W piątek od rana na drogach powiatu opolskiego policjanci prowadzili akcję „Trzeźwość”. W trakcie drogowych kontroli, jeszcze przed południem, mundurowi ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących rowerami. Każdy z nich przyjął mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Piątkowe działania opolskich policjantów ukierunkowane były na przeprowadzenie kontroli maksymalnej liczby kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych właśnie przez nietrzeźwych kierujących. Policjanci z drogówki wykorzystywali w działaniach cały dostępny sprzęt służący do ujawniania nieodpowiedzialnych kierowców.

Jeszcze przed południem funkcjonariuszom udało się zatrzymać do kontroli trzech nietrzeźwych kierujących rowermi, z których jeden posiadał aktywnych zakaz kierowania pojazdami. Wszyscy trzej zostali ukarani mandatami karnym w wysokości po 2,5 tysiąca złotych. Jeden z kierujących wytłumaczy się ze swojego postępowania przed sądem.

(fot. Policja)

33 komentarze

  1. Wreszcie skończy się mentalne przyzwolenie rodem z PRL-u dla pijanych kierowców, rowerzystów czy traktirzystów. Mamy XXI wiek duży ruch, szybsze pojazdy oraz zmiany w prawie. Czas DOROSNĄĆ I ZMĄDRZEĆ, ewentualnie poddać się leczeniu… Alkohol jest wrogiem ludzi niedojrzałych i uzależnionych. Ponoszą jadę za swoją głupotę czasem za brak pomocy najbliższych…

  2. A dajcie spokój co się w tym Opolu wyrabia…dopiero urzędnik narobił po pijaku na klatce schodowej, o czym można było przeczytać w ogólnopolskiej gazecie, teraz to…Wstyd.

  3. Takie panstewko silne wobec słabych, słabe wobec silnych… A tłuszcza się cieszy, a tłuszcza raduje. Taka akcja by złapać kliku łapserdakow na rowerach i cieszyć się ze kierowców się złapało. Ważne by tłuszcza igrzyska miała.

  4. ciekawy jestem kiedy powstrzymaja jazde po pijanemy na rowerach w kamionce omal jednego nie przejechalem jak wywalil mi sie przed samochodem policja z opola dotarla po godz jak jego juz nie bylo

Z kraju