Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Policjant zauważył nieprzytomnego 10-latka. Wspólnie z jednym z nauczycieli reanimował chłopca

Policjant z tomaszowskiej komendy będąc w jednej ze szkół podjął reanimację ucznia, który nagle stracił przytomność i oddech. Dzięki pomocy funkcjonariusza, dziecko odzyskało czynności życiowe, a następnie trafiło do szpitala.

W miniony piątek w Szkole Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, przebywający na terenie placówki oświatowej Naczelnik Wydziału Prewencji podinspektor Mariusz Joniec w pewnej chwili zauważył nerwowe zachowanie i poruszenie wśród osób przebywających w jednej z sal budynku. Jak się okazało, na podłodze leżał nieprzytomny, nieoddychający 10-letni chłopiec.

Policjant natychmiast ruszył do działania i przystąpił do reanimacji dziecka wspólnie z nauczycielem wychowania fizycznego. Skuteczne działania doprowadziły do przywrócenia czynności życiowych chłopca.

10-latek odzyskał oddech, jednak w dalszym ciągu był nieprzytomny. Do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego funkcjonariusz monitorował czynności życiowe chłopca, układając go w pozycji bocznej ustalonej. Chłopiec został przekazany tomaszowskim służbom medycznym, po czym śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do lubelskiego szpitala.

Szczególne słowa podziękowania za udzieloną pomoc synowi skierowała do naczelnika mama 10-latka. Jak powiedziała: „Ruszył Pan serce, które było praktycznie nie do ruszenia…, dokonał Pan cudu….”. Tymi słowami wyraziła ogromną wdzięczność za profesjonalizm policjanta, który również został doceniony przez lekarzy szpitala.

(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

  1. Zdrowia dla chłopaka, no i dobrze że policja była tam gdzie trzeba -właśnie takiej pomocy ze strony policji obywatele oczekują

  2. No i za taka postawę wielki szacun dla tego Pana.

  3. Dla nauczyciela również ?

  4. Dlaczego policjant wymieniony jest z imienia i nazwiska a nauczyciel tylko z wykonywanego zawodu.

  5. I takim osobom premia z medalem natychmiast

  6. Bzdura,Wielkie szacun dla nauczyciela.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo