Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Po kolizji policjanci zaopiekowali się dzieckiem. „Zapewnili mu ciepłe schronienie, jednocześnie zabawiając w radiowozie”

Przedwczoraj na drodze S17 pojazd osobowy uderzył w bariery energochłonne. W aucie podróżowało 8-miesięczne dziecko. Puławscy policjanci zaopiekowali się zmarzniętym maluchem i zapewnili mu ciepłe schronienie, jednocześnie zabawiając go w radiowozie.

Do tej nietypowej interwencji doszło w niedzielę wieczorem na drodze S17, na pasie w kierunku Warszawy. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy uderzył w bariery energochłonne.

Na miejscu okazało się, że samochodem podróżował 32-letni obywatel Ukrainy ze swoim 8-miesięcznym synkiem. Mężczyzna, mając za sobą długą drogę, najprawdopodobniej przysnął ze zmęczenia, zjechał z drogi i zawadził o barierę. Na szczęście ani jemu, ani dziecku nic się nie stało.

Z uwagi na to, że na skutek uderzenia w barierę nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych z pojazdu, silnik został unieruchomiony. W samochodzie było coraz zimniej. Policjanci, którzy obsługiwali zdarzenie nie wahali się ani chwili.

– Po upewnieniu się, że uczestnikom zdarzenia nic się nie stało, policjanci zaopiekowali się dzieckiem, udzielając mu ciepłego schronienia w radiowozie oraz uspokajając go i rozweselając. Maluch, początkowo roztrzęsiony i zapłakany, w ciepłych i serdecznych warunkach szybko się uspokoił i dzielnie czekał wraz z tatą na przyjazd holownika – relacjonuje podkomisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej policji.

(fot. Policja)

12 komentarzy

 1. Ruska skarpetka

  Och moja kropeczko dzielna chodź tu dołóż tu Polakom chodź kochany.?

 2. Dali mu postrzelać?

 3. Policjanci, którzy obsługiwali zdarzenie nie wahali się ani chwili.
  Brawo, grunt to błyskawiczna decyzja.
  Ale tak z innej strony patrząc: głupio byłoby siedzieć w ciepłym radiowozie, a malucha zostawić na poboczu.

 4. Dobrze by było żeby sprawdzono czy to rodzina dziecka…znając sytuację i korupcje oraz to co dzieje się na Ukrainie w kontekście dzieci….

 5. Jednak zdarzają się normalni milicjanci i to szanuję.

 6. Jakiej wysokości mandat otrzymał kierowca, za tą kolizję?

 7. czy dziecko dostało mandat za barak maseczki :p

Z kraju

Polityka i społeczeństwo