Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci znów prowadzili akcję na krajowej 19. Prędkość i nieprawidłowe wyprzedzanie to główne grzechy kierowców

Kierowcy jeżdżą za szybko i wyprzedzają w miejscach niedozwolonych. Tak wynika z wyników kolejnej akcji, jaką przeprowadzili policjanci na drodze krajowej nr 19.

Policjanci z naszego regionu już po raz kolejny przeprowadzili akcję pod hasłem „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19”. Funkcjonariusze drogówki z z komend w Białej Podlaskiej, Lubartowie, Lublinie, Kraśniku i Janowie Lubelskim, zarówno w oznakowanych jak i nieoznakowanych radiowozach, bacznie przyglądali się poczynaniom kierowców poruszających się tą trasą.

Policjanci szczególną uwagę zwracali na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości oraz stan trzeźwości kierujących. Reagowali również na inne przypadki łamania przepisów, zwłaszcza tych, stanowiących zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kontrolowano również stan techniczny, zwłaszcza ciężarówek i autobusów.

Łącznie w trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 392 pojazdy, z czego 271 stanowiły samochody osobowe. Mundurowi ujawnili 186 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Kolejnych 50 kierowców ukaranych zostało za nieprawidłowe wyprzedzanie. Manewr ten wykonywali na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych, w miejscach wyłączonych z ruchu, czy też przekraczając linie ciągłe. Tylko w jednym przypadku funkcjonariusze zmuszeni byli zatrzymać kierowcy uprawnienia.

– Głównym celem akcji była poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na głównych ciągach komunikacyjnych. Nadal dominującymi przyczynami niebezpiecznych zdarzeń na drodze jest przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych lub „na trzeciego”. Zmniejszenie tego zagrożenia jest jednym z priorytetowych zadań policji – wyjaśnia Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Policjanci zapowiadają, że podobne akcje będą kontynuowane.

(fot. policja)
2017-05-18 22:35:55

14 komentarzy

 1. Zapraszamy panów policjantów częściej. Właściwie to mogliby cały czas być na Kraśnickiej i w okolicy.

  • zapraszmy na al Warszawską policję co noc tzn po od 23 do 02 min. nie ma korków więc przy predkosci 40 jadą nawet 70-100km/godz . A ryk przy tej pr,edkości jest naprawde uciązliwy plus ryk motocykli przy każdej predkosci, oni cguba jeżdzą po to żeby ryczeć.

  • lewaków nie obsługują !

 2. Na tej drodze fotoradar powinien stać co 100 m.

  • Mówię to od dawna. Właściwie to na każdej latarni w mieście mogłaby być kamera. Spróbuj dzisiaj jechać po Lublinie dokładnie zgodnie z przepisami, czyli 50km/h. Śmiem twierdzić, że w ten sposób powodujesz poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu. Kierowcy dookoła robią wariackie rzeczy, żeby tylko wyprzedzić taką zawalidrogę. Przejadą po chodniku, po pasie zieleni, będą trąbić i wciskać się na wariata. Stworzą mnóstwo niebezpiecznych sytuacji tylko dlatego, że ktoś jedzie zgodnie z przepisami. Takie polskie realia.

   • kierowca podobnego odrzutowca

    Co 100 metrów to powinien by wybudowany 1000 tonowy młot , żeby wszystkie zawalidrogi zrównać z asfaltem , wiem wiem nie normalny jestem , ale jak tu normalnie jeździć.

  • I co 100m musiałbyś hamować bo niektórzy jak zobaczą fotoradar to niemalże muszą się zatrzymać bo żeby na pewno nie pstryknęło.

 3. Najbardziej to wku… wyjeżdżanie z prawego pasa na lewy wprost pod wyprzedzający samochód ,dużo jest takich którym się wydaje że jak włączy kierunkowskaz to już mu wolno wepchnąć się na lewy a że ktoś hamuje z piskiem to mają w d… .

 4. Proponuję codzienną akcję STOP rozmowom przez telefon bez zestawu głośnomówiącego! Zero litości dla nich!

 5. Dokładnie …co chwila widać kierowcę z tel przy uchu …wstyd bo mała słuchawka bluetooth kosztuje kilkadziesiąt zlotych ,kabelkowy zestaw jeszcze taniej …ale co tam ,lepiej zabulić mandat i dalej jeżdzić z tel przy uchu …jakby mandat wynosił kilkasetek to by sie szybko co niektórzy zreflektowali

 6. Pabloo(oryginał)

  w dobie dzisiejszej techniki mało który nie ma , a może nawet każdy samochód posiada coś takiego jak połączenie bezprzewodowe z innymi urządzeniami. We Francji nawet słuchawka w uchu jest płatna 70E., Ludzie to naprawdę nie boli połączyć smartfona z radiem. Nie znasz się ? Poproś małolata sąsiada. Z uśmiechem na ustach zainstaluje ci połączenie.Co do prędkości to owszem , nacja północ i południe góruje na drogach bezmyślnymi zachowaniami. Robię po UE tysiące km na miesiąc. Wiem o czym piszę.Jeszcze tylko taka sama akcja w samym Lublinie i okolicach oraz na K17 i 12.

 7. Proponuje zrobic test jazdy z dozwolona predkoscia przez caly dzien. Zobaczycie jak ladnie bedzie zakorkowany Lublin.

 8. Nie tylko przekraczanie prędkości powoduje zagrożenie, spowalnianie ruchu też je powoduje inni chcą wyprzedzić, a przy takiej ilości samochodów wiadomo wciskają się na siłę także z takim szoferami maruderami też można by zrobić porządek.

Z kraju