690 680 960

Policjanci znaleźli w lombardach specjalistyczne narzędzia. Pochodziły z kradzieży

Lubelscy policjanci zatrzymali 34-latka, który okradł stojący na bocznicy wagon z wartościowym sprzętem. Następnie mężczyzna wstawił łupy do lombardów na terenie miasta.

Policjanci z III komisariatu w Lublinie podczas wizyty w lombardach na terenie miasta natknęli się na specjalistyczne narzędzia do remontu sprzętu kolejowego.

Funkcjonariusze ustalili, że to jeden z mieszkańców Lublina w kilku punktach wstawił sprzęt. Jak się okazało, 34-latek ma bogatą przeszłość kryminalną. Mężczyzna notowany był m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. Wszystkie odnalezione sprzęty pochodziły z kradzieży, do których doszło kilka dni wcześniej na bocznicy kolejowej. Sprawca ukradł urządzenia z jednego z wagonów.

Właściciel serwisu sprzętu kolejowego wartość skradzionych elektronarzędzi wycenił na kwotę 35 tys. złotych. 34-latek usłyszał zarzuty kradzieży w warunkach recydywy. Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Jak się okazało, większość wartościowego sprzętu wstawił do lombardów za kwotę kilkuset złotych. Grozi mu kara do 7,5 roku więzienia.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas