Policjanci zlikwidowali nielegalną produkcję środków na potencję (zdjęcia)

Lubelscy policjanci weszli na jedną z posesji w województwie mazowieckim, gdzie prowadzona była nielegalna produkcja środków na potencję. Funkcjonariusze zatrzymali 42-latkę, kobieta usłyszała zarzuty dotyczące naruszenia ustawy prawo farmaceutyczne.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspierani przez funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą weszli na teren jednej z posesji w województwie mazowiecki.

Mundurowi posiadali informację, że znajdująca się tam firma zajmuje się sprzedażą w Internecie suplementów diety, co więcej prowadzi nielegalną działalność.

Na terenie zakładu wytwarzane były również środki na potencję. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli blisko 200 sztuk takich tabletek oraz substancję służące do ich produkcji, które znajdują się w urzędowym wykazie produktów leczniczych.

Oprócz tego policjanci zabezpieczyli kilka worków foliowych z zawartością blistrów, a także maszyny służące do produkcji, między innymi tabletkarkę, powlekarkę do tabletek, mieszalnik substancji, blistkarkę, sprzęt komputerowy oraz dokumentację świadcząca o prowadzeniu nielegalnej działalności.

Funkcjonariusze zatrzymali 42-letnią kobietę, która usłyszała zarzuty dotyczące naruszenia ustawy prawo farmaceutyczne.

W myśl zapisów ustawy, kto wytwarza sfałszowany produkt leczniczy lub sfałszowaną substancję czynną podlegać może karze pozbawienia wolności do lat 5. Tej samej karze podlega osoba, która dostarcza lub udostępnia odpłatnie albo nieodpłatnie sfałszowany produkt leczniczy lub sfałszowaną substancję czynną.

(fot. Policja Lublin)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Ale erekcja na maxa,ja cie!!

 2. Za darmo bym nie wziął..

 3. Ta rycząca czterdziestka powie, że to na własne potrzeby, które w tym wieku rosną. Jeśli sędzina będzie w podobnym wieku to na grzywnie się skończy.

 4. I teraz wiadomo co to się dzieje z tymi kierowcami. Biorą takie podrobione tabletki i myślą …jem. Stąd tyle zdarzeń. A że konar płonie to rozbite auto zastawi i leci gasić pożar.

 5. studętkom jezdem to wiem, że...

  Zlikwidowali nielegalną produkcję środków na potencję, bocianom zabroniono lotów pasażerskich, krządki kapusty przerobione na kiszonkę… – nic ino o pomoc poprosić jurnych Chińczyków !!!

 6. No to leżymy 🙁

 7. Likwidują bo ponoć zaczyna brakować pieniędzy na 500+.

 8. Nie zamykać tak przedsiębiorczej gościni, tylko dać szansę na odkupienie win i nakazać produkcję szczepionki przeciw grypie. Zbyt zapewniony.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!