Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

19. Lubelska Brygada Zmechanizowana rozpoczęła świętowanie. W niedzielę zostanie jej nadany sztandar (zdjęcia)

Wczoraj w Lublinie żołnierze 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej rozpoczęli świętowanie. Zakończą je jutro w Kocku, gdzie zaplanowano centralne uroczystości.

W piątek rozpoczęło się święto 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej. Wieczorem na placu Litewskim najbardziej zasłużonym żołnierzom wręczono medale, były też awanse na wyższe stopnie oraz wyróżnienia. Następnie został odczytany apel pamięci, żołnierze oddali salwę honorową po czym złożono wiązanki przy pomniku Nieznanego Żołnierza.

Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów, zgromadzeni obejrzeli też pokaz multimedialny „Sen o Lublinie”. Dzisiejsze uroczystości odbędą się w miejscowościach, w których w 1939 r. walczyli żołnierze Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie”.

Z kolei niedziela to dzień centralnych uroczystości. Będzie to drugie święto, lecz również niezwykle ważne, bowiem brygadzie zostanie nadany sztandar wojskowy. Miejscem obchodów będzie tym razem Kock.

(fot. 19. Lubelska Brygada Zmechanizowana)

2 komentarze

  1. Czytając różne newsy odnośnie wojska mam wrażenie, że oni zajmują się już tylko świętowaniem: co chwilę: a to święto brygady, a to urodziny patrona jednostki, a to nadanie sztandaru, a to wręczenie medali, a to 67 okrągła rocznica bitwy pod pierdziszewem, itd.

  2. hahhahaa widac pasozyty w mundurach niezle spasieni, ciekawe jak te spaslaki zaliczaja wf

Z kraju