Policjanci zatrzymali „poszukiwacza skarbów”. Mężczyzna miał ponad 1500 zabytkowych monet

Puławscy policjanci zatrzymali 53-latka, który posiadał ponad 1500 zabytkowych monet oraz 70 innych artefaktów. Mężczyzna trafił do aresztu, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

120 komentarzy

 1. 10 lat!!!!!!!!!!!!!!!!!! gwałciciel dostaje 3 . A pedofil ostatni dostał zawiasy matko co się dzieje w tym kraju:(. Gdyby nie on nikt nawet nie wiedziałby o istnieniu tych „bezcennych(które jednak da się wycenić żeby człowieka wsadzić) skarbów”.

 2. O matko, ale się redakcji dostało za nielogiczne prawo karne. Tu można bez większych trudności znaleźć winnego, można nawet starać się o zmianę przepisów (tyle tu logicznych argumentów), jest duża szansa powodzenia. Ale przecież lepiej spałować pierwszego, który się nawinie. To znaczy wyładować frustrację na autorze artykułu. Jednego z autorów, bo w sieci jest już ich kilka w podobnym tonie.

 3. Drodzy Państwo, to jakaś paranoja. Nie miejmy za złe dziennikarzom i redaktorom, że przekazują Nam tego typu informacje. Prawdopodobnie nikt by się o tym nie dowiedział gdyby nie media.
  Nie pojmuję w jaki sposób i dlaczego można karać człowieka za jego pasję i hobby. Poświęcił temu kawałek życia i pasję z jaką oddał się zbieractwu. To tylko w ówczesnym PIS-owskim kraju jest to możliwe. Rozumiem prawo ale skoro Nasza władza go nie przestrzega to dlaczego tak srogo karać niewinnego bądź co bądź człowieka.Powinni zająć się błędami w ustawach oraz w końcu zabrać się za poprawki w Kodeksach Karnych, których nikt nie ruszał od wielu już lat. Dążymy z pełną świadomością do tego, że za wygrzebany w lesie poniemiecki hełm dostaniemy dożywocie. Na pewno ułatwi IM to reforma sądownictwa.
  Pozdrawiam Serdecznie

 4. dodam że wszystkie prace archeologiczne po 1 stycznia będą nielegalne więc chłopaki jak zobaczycie archeologów to zgłaszamy na policję
  https://www.youtube.com/watch?v=DIfyKEbxj38

 5. No trzeba będzie zgłaszać takich kopaczy na policje. Czyli sąsiada też moge zglosić na policje bo kopie ? Dobrze że rząd się bierze za to wreszcie. Brawo!!!

 6. Nie sądzę ,że to taki sukces Policji w Puławach Widzę na zdjęciach wiele monet czystych opakowanych ,zabezpieczonych. ,jak u kolekcjonera monet. ,Takie monety są dostępne, można je kupić legalnie..Wielokrotnie widziałem guziki i inne przedmioty u osób które nigdy nie widziały wykrywacza metali. Jak Policja udowodni ,że wszystkie przedmioty były znalezione wykrywaczem metali .Czy Policja w Puławach nie pospieszyła się z ogłoszeniem tego sukcesu. Ja myślę ,że sukces będzie po zakończeniu sprawy w Sądzie.

 7. Artykuł woła o pomstę do nieba !!, ‚przestępca’ ?, nie, człowiek który latami ocala od zapomnienia gnijące pozostałości naszej historii która bez niego nigdy nie zobaczyła by światła dziennego. Kupa papka i brak mózgu autora który pieprzy bez ładu i składu .. szukając tylko taniej sensacji dla ilości wejść, bez ambicji i krztyny przyzwoitości nie mówiąc o szacunku dla PRAWDZIWEGO MIŁOŚNIKA HISTORII i PATRIOTY.

 8. To teraz jak Polak we własnym kraju , który ma swoje zainteresowania , pasję i hobby, pójdzie do lasu z wykrywaczem bo interesuje się wrześniem, znajdzie Polskiego przedwojennego Orzełka z koroną , którego kiedyś jakiś szwab albo bolszewik zerwał haniebnie i w poniżeniu naszego Żołnierza i w gniótł go w ziemię swoim śmierdzącym butem, oczyści go z brudu,powiesi w gablotce i ocali od zapomnienia to jeszcze Państwo mu go odbierze , dostanie 10 lat w pierdlu i nazwa go przestępcą!!!Toż to nie normalne!!! Kiedyś ten Polski Żołnierz dostał za niego wyrok a teraz Polski obywatel odnajdując go, też dostanie wyrok i to w WOLNEJ POLSCE!!! brak słów …. Widać żeby lepiej ten Orzełek zgnił w ziemi niż historia się o nim dowiedziała…..

 9. To jest parodia. Dlaczego w takim razie państwo nie kupi wykrywacza metali. Poza tym można ukarać i odebrać osobom fizycznym obrazy o wielkiej wartości a nie wydawać kasę na ich odkupienie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska