Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci w całym kraju dostaną niemal pół tysiąca nowych motocykli i prawie 900 strojów motocyklowych

Do jednostek policji w całym kraju trafi niemal 500 sztuk motocykli. Zakupy będą realizowane z pieniędzy unijnych. Dzisiaj w tej sprawie podpisano umowę z udziałem wiceministra funduszy i polityki regionalnej. Zakupy realizowane będą w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego”.

W ramach projektu Komenda Główna Policji otrzyma ponad 56 mln złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) na zakup 478 sztuk motocykli ciężkich oraz 876 kompletów strojów dla motocyklistów. Przedsięwzięcie obejmie także szkolenie z doskonalenia techniki jazdy motocyklem dla przyszłych użytkowników.

– Ze wsparciem Funduszy Europejskich i środków krajowych w Polsce powstaje nowoczesna sieć drogowa. Z funduszy unijnych, oprócz inwestycji w nowe drogi, dofinansowujemy również działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przykładem takiego projektu jest dzisiejsze przedsięwzięcie. Nowoczesne motocykle zwiększą mobilność policjantów oraz poprawią komfort ich pracy – mówi wiceminister Waldemar Buda.

Inwestycja ma zwiększyć skuteczność działań policjantów w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz usprawnić codzienną służbę funkcjonariuszy. Zakupiony sprzęt przyczyni się do lepszego prowadzenia nadzoru nad ruchem i egzekwowanie przestrzegania przepisów. Nowe motocykle pozwolą na szybsze docieranie do zdarzeń również w miejscach, do których dojechanie samochodem jest utrudnione.

Łączna wartość wsparcia unijnego z POIiŚ 2014-2020 dla Komendy Głównej Policji wynosi blisko 229 mln złotych. Obecnie, łącznie z podpisaną dzisiaj umową, realizowanych jest pięć projektów.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

5 komentarzy

 1. Ja bym proponował zakup karetek dla transportu sanitarnego dla firm świadczących usługi na NFZ czy państwowe czy prywatne bez znaczenia bo tam z tego co słyszałem nie jest ciekawie finansowane.

 2. Kupcie karetki s….syny a nie tylko w aparat opresji inwestujecie.

 3. Co z tego, że nowe motocykle jak dalej milicjant po polu nie pojedzie a ja tak:-)

 4. DOBRA ZMIANA!!!!
  KARETKI SĄ NIE RENTOWNE. RADIOWOZY ZAROBIĄ NA SIEBIE!!
  czego plemię NIEpisowskie nie rozumie??
  Skąd mają wziąć na nowe plusy czy inne 13, 14, czy 15.
  a jeszcze pielęgniarki strajkują bo za dużo pracują, a mają tylko 100% dodatku za covid, jak tam można.
  a i pamiętajcie, że jak PISLICJA protestowała, to chwaliła Polaków że im pomagają i że nie będą odbijać sobie na mandatach na ludziach którzy byli za nimi. także nie bójcie się to chodzi o bezpieczeństwo a nie mandaty XD
  POMAGAJĄ I CHRONIĄ, interesy władzy

Z kraju