Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci uratowali kota z pożaru. Ugasili ogień wiadrem i miską z wodą (zdjęcia)

Wczoraj po południu w jednym z mieszkań w Kraśniku doszło do pożaru. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do rozprzestrzeniania się ognia, co więcej mundurowi uratowali kota z zadymionego mieszkania.

W sobotę po godzinie 15 policjanci i strażacy z Kraśnika otrzymali zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków mieszkalnych w dzielnicy fabrycznej. Kiedy mundurowi dojechali na miejsce jako pierwsi zauważyli, że przez okno jednego z mieszkań wydobywa się dym.

Zaniepokojeni mieszkańcy poinformowali ich, że w tamtym mieszkaniu w środku znajduje się kot, a właściciele wyjechali na działkę. Policjanci szybko ewakuowali mieszkańców, z obawy o życie i zdrowie zwierzęcia chcieli wejść siłowo, jednak w międzyczasie właściciele mieszkania przyjechali na miejsce.

Przekazali policjantom klucze, a ci z zachowaniem środków ostrożności weszli do środka zadymionych pomieszczeń uwalniając kota. Następnie zlokalizowali źródło ognia, którym prawdopodobnie był wiatrak. Po chwili ogień został ugaszony wiadrem i miską z wodą z sąsiedniego mieszkania.

Niebawem na miejsce dotarły zastępy straży pożarnej. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Trwa ustalanie okoliczności pożaru i szacowanie strat.

Policjanci uratowali kota z pożaru. Ugasili ogień wiadrem i miską z wodą (zdjęcia)

(fot. Policja Kraśnik)

28 komentarzy

 1. Fakt dobry uczynek zrobili ale żeby pisać o tym ? Wiadomość godna Polski wschodniej

 2. Prawdopodobnie zapalił się wiatrak ale pewności nie ma… 🙂

 3. Zalali wiatrak pod prądem wiadrem wody. Bardzo sprytne.

 4. I pies i kot ….i tak dalej..

 5. Jaja w majonezie

  Brawo Panowie , dobra robota macie szacun u kota ,bo u kota sobie trzeba zasłużyć na przyjaźń i bez wątpienia to uczyniliście. Nie przejmujcie się komentarzami niespełnionych baranów 😉 pewnie psiarze to piszą 😉 super robota , szacun .

  • w jednym zdaniu ich chwalisz, w następnym każesz nie przejmować się twoim komentarzem. trochę logiki…

 6. a gdzie kagańce koronę zostawią i wisielski będzie się martwił

 7. Mam 5 kur A dziś były tylko 4 jajka nadaję się artykuł na 112.

 8. Agnieszka Nawojska

  Cieszę się z każdego uratowanego kota, mam dwa polskie kocury i uważam że każdy kot zasługuje na właściwą opiekę i karmę oraz że ci policjanci wchodząc do mieszkania z góry nie wiedzą kto jest w środku i mają obowiązek przeszukania każdego kąta w razie pożaru , ludzie czy wy swoim zwierzakom pozwolilibyscie zamęczyć się w dymie i ogniu gdyby to u was był pożar?

  • Chłop z milionami

   To trzymaj te koty u siebie żeby mi nie sr ..y po podwórku .

   • Agnieszka Nawojska

    Pewnie pan żadnych zwierząt nie lubi, ani ludzi . Dobrze że pan „ma” te miliony bo ja bez nich się potrafię obejść , i do tego podejrzewam że przyjaciół też pan nie ma, skoro tyle złości od razu pokazał.

 9. Brawo, szacun dla Was za kota, dzięki.

 10. Brak mi słów dla ich bohaterstwa

Z kraju

Polityka i społeczeństwo