Policjanci uratowali dwie osoby z płonącego mieszkania

We wtorek rano w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Pozytywistów doszło do pożaru. Policjanci, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia uratowali z płonącego mieszkania dwie osoby.

Do pożaru doszło we wtorek około godziny 6 w jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Pozytywistów w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od świadka, że pali się mieszkanie na drugim piętrze i wydostaje się z niego gęsty dym. Na miejscu przed przybyciem służb obecni byli świadkowie, starali się pomóc osobom znajdującym się w mieszkaniu, jednak płomienie i dym uniemożliwiały im to. Po chwili pojawili się dwaj policjanci z IV komisariatu i rzucili się na ratunek osobom znajdującym się w mieszkaniu.

Z relacji świadka, z którym rozmawialiśmy wynika, że funkcjonariusze pomimo ognia w mieszkaniu i gęstego dymu, najpierw wyciągnęli na zewnątrz starszą kobietę, następnie ruszyli na pomoc mężczyźnie, który nie mógł sam się poruszać. Policjanci za nogi wyciągnęli mężczyznę na klatkę schodową, udzielili obu osobom pierwszej pomocy, a następni przekazali zespołom ratownictwa medycznego.

Strażacy w ciągu kilkudziesięciu minut opanowali ogień. W wyniku pożaru poszkodowane zostały trzy osoby, w tym funkcjonariusz policji. Wszyscy doznali oparzeń ciała. Z informacji jakie uzyskaliśmy na miejscu, jeden z policjantów ma poparzoną rękę, najciężej ranny jest mężczyzna, którego policjanci ratowali z płonącego pokoju.

W chwili obecnej akcja gaśnicza została zakończona. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia. Na miejscu pracują policjanci.

– Jestem pełen podziwu dla policjantów i tego co zrobili. Weszli do mieszkania, w którym był czarny dym, nic nie było widać, paliło się otwartym ogniem. Ryzykowali swoje życie, żeby ratować te osoby – opowiadał nam jeden ze świadków zdarzenia, który jako pierwszy był na miejscu.

2018-08-07 06:58:08
(fot. lublin112.pl, nadesłane tel. alarmowy)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Przyzwyczajmy sie że oni od tego są, mają służyć społeczeństwu. Oczywiście słowa uznania też się należą, ale nie róbmy z nich bohaterów, sami wybrali taki zawód, więc łaski nie robią.

  • Nawet bohater może mieć problem z wejście do mieszkania objętego ogniem. Funkcjonariusze ryzykowali życiem.

  • Policja ma służyć społeczeństwu, ale nie każdy ma tyle odwagi żeby wejść do zadymionego płonącego mieszkania ,więc nie’ filozuj’ z rana

  • Nienawidzę takich roszczeniowych postaw. Wyobraź sobie że tym światem rządzą procedury. A według procedur oni wcale nie mięli obowiązku by tak wchodzić. Mogli spokojnie czekać na straż a do jej przyjazdu kto wie- może Ci starsi ludzie już by nie żyli. Wykazali się wielkim bohaterstwem i szanuj to gamoniu bo coś mi się zdaje że Ty sam to z takich „należy mi się” Porażka.

  • No właśnie nie są od tego. Od wchodzenia do płonących budynków są strażacy. To co zrobili ci policjanci to jest heroizm, i to przez duże „H”, więc nie piernicz, że komuś łaskę zrobili, postawili na szali swoje życie wchodząc do tego mieszkania bez sprzętu, aby uratować dwa istnienia i za to szacunek Panowie.

  • Mylisz się i to bardzo. Każdy policjant, ratownik medyczny czy strażak ma prawo nie wejść do budynku jeżeli nie jest zapewnione jego bezpieczeństwo własne. Więc nie gadaj, że to ich obowiązek. Mieli prawo stać i zabezpieczać miejsce. Dlatego należą im się słowa uznania. Szacunek Panowie !

 2. Szkoda, że POtrzebującym ratunku nie był ten naćpany pajac z Warszawy, który darł się zomo! zomo! Szacun dla policjantów!

  • Sytuacja z tym pajacem to akurat było wyreżyserowane. Pytanie tylko przez kogo? Bo wystarczy przypomnieć sobie podobną sytuację z Cugier-Kotka: https://pbs.twimg.com/media/DjLZz8XXgAECVPA.jpg:large A po drodze jeszcze było wiele innych ciekawych, aktorskich ról. To już zaczyna przypominać UBeckie metody prowokacyjne. Jak z jednej, tak i z drugiej strony.

   Brawo Policja. Oni doskonale zdają sobie sprawę, ze akurat tam mieszka najwięcej dziadków i babć, którzy sami nie są w stanie sobie poradzić. Młody po balkonie zejdzie i tyle.

 3. Może nowy kierownik osiedla łaskawie pomyśli o parkingu bo nawet śmieciara ma problemy z przejechaniem. Przy Pozytywistów &a jest wielki trawnik na którym miał stanąć żłobek i nie stanie, Weż się do roboty człowieku bo jak zacznie się palić w wieżowcu Pozytywistów 1albo 3 może być tragedia,
  I jeszcze frakcja i porzucone meble przy hydroforni — wstyd wygląda jak brazylijskie slamsy i to kosztem 2 miejsc parkingowych bo dotychczas była w innym miejscu ale tam stoi namiocik z warzywami / nomen omen pracownika adm/.

  • Bóg na was patrzy

   Miał być mały parking po placu zabaw przy pozytywistow to sąsiadom przeszkadzało i pismo złożyli do spółdzielni że hałas będzie. dużo aut by nie weszło ale zawsze cos. To prawda, spółdzielnia bierze tyle kasy za nic, kłamią w osiedlowych gazetkach co to nie zrobili a parkingu nie potrafią zrobić. Aby się kasy nachapać. A mieszkańcy nie lepsi, służbowe auto musi stać pod klatką.

   • Hałas i Tak będzie to nie lata 80te że stało kilka aut.A na placu został rozpieprzony asfalt

 4. Brawo Policjanci! Jesteście bohaterami, jak nie dla komentujących dzieciaków to dla uratowanych ludzi i ich rodzin! Brawo!!

 5. Dziękujemy policjantom! Ja dzieki temu mam poczucie, ze gdy nie daj Boze bede wsytuacji zagrozenia zycia, nie zostane sama. Dzieki zdecydowanemu dzialaniu policji nasi sasiedzi przezyli pozar.Przykro mi, ze ludzie piszą takie wstrętne komentarze. Mam nadzieję , że poparzenia ręki nie są duże. Zyczymy zdrowia i dziekujemy.

 6. Brawo dla policjantów że pierwsze co, to ratują życie innym narażając swoje.

 7. Brawo Służby. Jestem pod ogromnym wrażeniem Ich działania.
  Może Państwo jest „teoretyczne:, ale nie Służby. One działają perfekcyjnie. Widać to dopiero jak się jest blisko jakiegoś wydarzenia i się Ich potrzebuje. Niby mały pożar, a na miejscu 4 wozy straży, 2 ambulanse i kilka radiowozów. Akcja sprawna i profesjonalna, pomimo trudnej sytuacji: wąska uliczka zastawiona samochodami.
  Szczególne słowa szacunku, dla pierwszego patrolu Policji, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce i faktycznie uratowali życie dwóm osobom. Jeszcze raz ogromne podziękowania. Mieszkaniec tegoż bloku.

 8. KTO POWINIEN ODPOWIEDZIEĆ ZA ZASTAWIONE WJAZDY NA OSIEDLE? DZIELNICOWY ? A MOŻE ADMINISTRACJA? PANIE KOMENDANCIE NALEGAM O ZAPROWADZENIE PORZĄDKU NA TYM OSIEDLU, PARKUJĄ JAK CHCĄ, DROGI POŻAROWE ZASTAWIONE!!! OSOBOWY PRZEJEDZIE ALE STRAŻ POŻARNA MA JUŻ PROBLEM. MANDATY DLA PARKUJĄCYCH W SPOSÓB UTRUDNIAJĄCYCH RUCH!!! Nadmieniam, że są wakacje i tak sytuacja jest lepsza, a co będzie jak wrócą do szkół i na studia?

 9. Kate masz uraz do OPP ?

 10. Byłem pierwszą osobą (oprócz pokrzywdzonych lokatorów płonącego mieszkania), która była na miejscu zdarzenia. Próbowaliśmy wraz z sąsiadką wyprowadzić właścicielkę płonącego mieszkania, która wyrywała się próbując gasić płomienie czy ratować syna, który (jak się okazało) spał w płonącym pokoju. Byłem w przedpokoju dwukrotnie po około dwie sekundy próbując ratować starszą panią i widząc ten armagedon byłem pewien że jeśli ktokolwiek znajdował się w tym pokoju to nie ma szans na przeżycie. Gryzący, trujący bardzo gęsty dym, którego przyczyną były między innymi (jak się dowiedziałem później) płonące elektroniczne sprzęty gromadzone przez lokatora oraz meble i nie wiem co jeszcze bo ja widziałem tylko czarny gęsty dym i płomienie, które skutecznie utrudniały wszelką interwencje. Na szczęście przy drugiej mojej nieudanej próbie wyprowadzenia właścicielki pojawili się dwaj policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia błyskawicznie. Ktoś kto tego nie widział na własne oczy nie uwierzy. Po wyprowadzeniu starszej pani jeden z nich (ten później ranny) wrócił do płonącego obiektu i jakoś pochylił się i musiał zauważyć ciało lub jego fragment (nie wiem co bo ja nie widziałem nic oprócz gęstego dymu i ognia) krzyknął coś do kompana i rzucił się w żywioł. Prawie jednocześnie za pierwszym wbiegł drugi. Ja jak już tylko zobaczyłem pierwszego rzucającego się w ten żywioł to byłem niewyobrażalnie zaskoczony a pół sekundy później moje zdumienie przekroczyło granice pojęcia. Tam się nie dało wejść. Oni się nie zastanawiali ułamka sekundy i wbiegli do płonącego mieszkania bez żadnego zabezpieczenia, w samych mundurach. Powtarzam ktoś kto nie widział tego armagedonu nie ma pojęcia jak brawurowo odważnie zachowali się Ci Policjanci żeby ratować obce im osoby. Niejeden po bliskich by tam nie wszedł. I niech mi nikt nie nazywa takich policjantów psami chyba że robi to w pozytywnym i zaszczytnym sensie bo chyba tylko psy w świecie zwierząt są tak oddane człowiekowi że mogłyby za niego oddać życie. Policjanci których widziałem dzisiaj w akcji są Bohaterami bo to co zrobili było niewiarygodne. Szacunek za wyjątkowo niezwykłą odwagę. Szybkiego powrotu do zdrowia dla policjanta, który odniósł obrażenia (poparzenia i mocno krwawiąca ręka). Dla obu zdrowia bo w sumie obaj się nawdychali trucizny. Więcej takich wspaniałych policjantów! Pozdrawiam

 11. Zapomniałem dodać bo pisałem w emocjach, że dzięki usilnym działaniom Tych Policjantów, którzy uparcie walczyli o życie lokatorów płonącego mieszkania (jeden z nich z niemałym uszczerbkiem na zdrowiu) i matkę i syna udało im się uratować co w moim przekonaniu, przysięgam było wyczynem graniczącym z cudem. Ich rodziny (Policjantów, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia i brali z pozytywnym skutkiem udział w akcji uratowania lokatorów płonącego mieszkania) mają pełne prawo do dumy z posiadania takich synów, mężów, ojców czy braci a jeśli są kawalerami (Ci Policjanci) to po tej akcji zazdroszczę im brania 😉
  P.S. Warto podjąć jakieś konkretne działania w związku z niewłaściwie zaparkowanymi autami bo następnym razem mieszkaniec płonącego lokalu może nie dać rady samodzielnie otworzyć drzwi a strażacy mogą nie mieć takiej magicznej drabiny co sięga drugiego piętra z odległości dwóch bloków dalej. A jeśli spaliłby się cały pion, piętro czy blok lub nawet jedna osoba to nie sądzę żeby życie ludzkie miało mniejszą wartość niż wartość auta bez względu na to czy jest to auto nowe czy używane.
  P.S. II jeszcze raz serdeczne pozdrowienia dla policjantów, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia i wyrazy szacunku za bardzo szybkie przybycie i wykazanie niesamowitej odwagi podczas akcji ratowania lokatorów płonącego mieszkania. Gdyby nie Wy, doszło by do tragedii. Mam nadzieje że Komendant Wojewódzki czy Miejski doceni wasze działania oraz zaangażowanie w perfekcyjnie przeprowadzoną akcję jakiej w najlepszym nawet filmie nigdy nie zagrano. To było coś. Tak trzymać. Pozdrawiam

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1127zł -2.05%
  • GBP 5.0218zł 0.34%
  • EUR 4.5246zł -1.56%
  • CHF 4.2675zł -1.21%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Pilecki.Raport
   Zaproszenie na Festiwal Teatralny „Zwierciadła”
   CITY TRAIL: czas na ostateczne rozstrzygnięcia
   Dni Ukrainy: Polityka i bezpieczeństwo na wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS II edycja
   Charytatywny maraton dla Ignasia z Łęcznej
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.