690 680 960

Policjanci obserwowali z drona zachowania kierowców na drodze. Posypały się mandaty

Tomaszowscy policjanci prowadzili wczoraj na drodze krajowej nr 17 kontrole z drona. Mundurowi w trakcie działań ujawnili 11 wykroczeń polegających na wyprzedzaniu w miejscu, gdzie jest to zabronione.

W czwartek na drodze krajowej numer 17 pomiędzy miejscowościami Tarnawatka i Budy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim prowadzili działania na drodze z użyciem drona.

Mundurowi przyglądali się bacznie poczynaniom kierowców i natychmiast reagowali w przypadku niestosowania się do przepisów ruchu drogowego.

W ciągu działań funkcjonariusze ujawnili 11 wykroczeń polegających na wyprzedzaniu pojazdów w miejscu, gdzie jest to zabronione. Wszystkie momenty zostały zarejestrowane za pomocą urządzenia, a kierujący nie uniknęli konsekwencji.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

23 komentarze

 1. NIE !!! Dla tusku w POLSCE !!!

 2. Powinni jeszcze podnieść kwoty mandatów, bo obecne są śmiesznie niskie.

  • Weź koło i ###### się w czoło …

   • Kolejny pokojowo nastawiony zwolennik opozycji 😀
    Prawda jest taka, że jak w 2004 roku cena mandatu była ustalona na 500 zł to średnie wynagrodzenie wynosiło 2289,57 zł czyli było można zapłacić 4,5 mandatu, w 2020 r średnie wynagrodzenie wyniosło 5167,47 zł więc można zapłacić 10 mandatów miesięcznie, gdyby mandaty były waloryzowane co o wzrost średniego wynagrodzenia dzisiaj mandat 00 zł wynosił by 1128,48 zł czyli ponad 1000 zł, a to jest różnica.

   • ty lepije tak zrób bedzie jednego idiote mniej

 3. Temu idiocie przed przejściem to bym zabrał dożywotnio prawo jazdy i skonfiskował samochód jako potencjalne zabójstwo.

  • Zabójstwo kogo? Czym innym jest przejscie dla pieszych w mieście, gdzie jest ograniczona widoczność, a czym innym takie w polu, gdzie widać że w promieniu 200m od przejścia nie ma żywej duszy.

   • Jest lub nie ma, ale tego kierowca bodajże Citroena nie mógł dostrzec zza jadącego przed nim auta. A tym zapewne nawet nie zauważył, że zbliża się do przejścia…

 4. Na tym drugim zdjęciu, jedyną bezpieczną odległość między pojazdami zachowuje kierowca niebieskiej ciężarówki…

  • Czyli twierdzisz, że ze zdjęcia potrafisz odczytać z jaką prędkością te wszystkie pojazdy jechały. No to niezły z ciebie magik… 🙂

   • Nie sądzisz chyba, że jechały poniżej 50 km/h, a odległość między niebieską ciężarówką, a pozostałymi osobówkami nie jest duża. Od początku czerwca odległość między pojazdami liczona w metrach ma wynosić co najmniej połowę prędkości wyrażonej w km/h. Dostrzegasz tam, choćby z tej utrudnionej perspektywy zdjęcia, przynajmniej 25 metrów?

    • Onanis Samokopoulos

     Doszkól się, potem piernicz głupoty o zachowaniu odległości – obowiązuje tylko na autostradach i drogach szybkiego ruchu….

  • Białej ciężarówki też raczej zachowuje odpowiednią.

 5. sraliii muszki bedzie wiosna…. wielce mi to rzeczy ..ze wyprzedza na podwójnej ciągłej albo coś….śmiech na sali i tyle wszystki aby dla kasy kasy i jeszcze raz kasy !!

  • Kasa wszystkiego nie da rady zmienić. Ile by w Ciebie nie pompować to i tak pod deklem nic się nie zmieni.

 6. Proponuję takie same akcje z dronem w Lublinie na skrzyżowaniach, gdzie dochodzi do największej liczby kolizji. Będzie duże żniwo z przejazdów na czerwonym i wymuszeniach pierwszeństwa.

 7. Czapka z daszkiem

  Heh jak zwykle przejście gdzieś w polu i akcja łatania budżetu …no ale cały nowy dron + jego obsługa + jakiś patrol naziemny do wyłapywania nagranych więc musi to być dochodowa obserwacja…hajs się musi zgadzać

  • No i dobrze. Oznakowane prawidłowo to o co chodzi?
   Jakby kierujący umiał jechać to by mandatu nie dostał, a że nie umie to dostał.

 8. Pierwsze zdjęcie – skrzyżowanie – 5 punktów, podwójna ciągła – 6 punktów, przejście dla pieszych – 10 punktów. Kierowca w minutkę uzbierał oczko.

 9. Pabloo(oryginal)

  Odleglosc i predkosc. To sa czynniki najwazniejsze.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt