Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci kontrolowali punkty handlowe i rozdawali maseczki (zdjęcia)

Z dnia na dzień w regionie przybywa zakażeń koronawirusem, coraz więcej osób trafia na szpitalne łóżka. Policjanci w woj. lubelskim cały czas odwiedzają galerie handlowe i duże sklepy wielkopowierzchniowe. Rozmawiają nie tylko z klientami tych obiektów, ale także z pracownikami przypominając o aktualnych obostrzeniach i zasadach.

W woj. lubelskim z dnia na dzień przybywa nowych zakażeń koronawirusem, a łóżka dla pacjentów COVID-19 ciągle się zapełniają. Szczególnie teraz, w okresie Wszystkich Świętych, kiedy tłumnie odwiedzamy nekropolie, spotykamy się z rodzinami i znajomymi, odwiedzamy targi i duże galerie handlowe, ryzyko zakażenia jest bardzo duże.

– Zdarza się, że z obowiązku zakrywania ust i nosa nie korzystają też pasażerowie komunikacji publicznej. Takie podejście jest szczególnie groźne, ponieważ z publicznej komunikacji korzysta bardzo wielu mieszkańców i w tych warunkach trudno jest zachować bezpieczny dystans. Wciąż przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby korzystające z komunikacji publicznej, przebywające w obiektach handlowych lub lokalach gastronomicznych muszą pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego. Do takich miejsc należą także banki, kina, szpitale, zakłady pracy i inne budynki użyteczności publicznej. W takich miejscach przede wszystkim wymagane jest zakrywaniu ust i nosa przy pomocy maseczki oraz zachowanie dystansu społecznego i przestrzeganie liczby klientów w poszczególnych miejscach – informuje kom. Anna Kamola z KWP w Lublinie.

Policjanci cały czas kontrolują największe galerie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe, czy też środki publicznej komunikacji. Wczoraj policyjne patrole odwiedziły punkty handlowe w całym regionie. Mundurowi rozmawiali nie tylko z klientami tych obiektów, ale także z pracownikami przypominając o aktualnych obostrzeniach i zasadach. Rozdawali również maseczki tym, którzy ich przy sobie nie posiadali.

– Po raz kolejny apelujemy o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń i przypominamy, że zgodnie z kodeksem wykroczeń policjanci osoby niestosujące się do ograniczeń mogą pouczyć, ukarać mandatem, skierować sprawę do sądu lub przekazać sprawę do sanepidu, który nakłady kary administracyjne – apeluje kom. Anna Kamola z lubelskiej Policji.

(fot. Policja Lublin)

41 komentarzy

 1. U Mazurka jakoś nie rozdawali maseczek, ach przepraszam zapomniałem że polityków wirus nie tyka. Korva inteligentny ten wirus. Mniej zaraża w weekendy, a więcej na tygodniu.

 2. Rozdawanie maseczek kiedy każda kolejna osoba wkłada swoje łapska w opakowanie to po prostu szczyt przestrzegania zasad higieny… ICANT

 3. Jak ja przekroczę na pustym odcinku drogi prędkość o 20km/h to nikt mnie nie poucza i daje kodeks ruchu drogowego bym poczytał tylko od razu mandat praktycznie za nic, a chodzi taki bez maski, może chory i rozsiewa syf i nic mu nie zrobią, ot polska sprawiedliwość.

 4. a miało już nie być pobłażania za brak maseczki

 5. Przecież to proste kto nie nosi maski może zarażać – i musi ponieść pełne konsekwencje za narażenie innej osoby na chorobę i ewentualnie na śmierć. Dobrze że jest dużo chorych może te puste łby zarażą siebie lub bliskie swoje osoby – ale cóż to – idealnie pasuje do nas przysłowie że mądry Polak po szkodzie – szkoda tylko że tyle ludzi musi umrzeć przez głupotę innych !

  • Sama jesteś głupota, ani maski, ani „szczepionki” nie powstrzymują zarażania, więc możesz sobie walczyć z wiatrakiem tylko się nie czepiaj czemu inni nie walczą – bo mają rozum.

  • I dzięki takim jak Ty, ta „epidemia” będzie trwała i trwała.
   Ps. Ktoś wie co się stało z grypą? Infekcjami górnych dróg oddechowych? Bo chyba uciekły z strachu przed covidem.

  • Umrzesz przez własna na grzybicę płuc- tutaj ani antybiotyki ani szczepionki nie pomogą. A w lecie doradzam Ci chronić sie przed komarami przy pomocy siatki ogrodzeniowej = proporcje sa niemal identyczne :))

  • Jak te maski są tak skuteczne to dlaczego od urodzenia nie nosisz masek??Kaganiec służy do TRESURY SPOŁECZNEJ a przy okazji Służby POLICJA/SANEPID doskonale wiedzą, że jest to wszystko BEZPRAWNE ale mają Rozkaz wystawiać mandaty (W ten sposób świadomie wyłudzają pieniądze od obywateli)

 6. H W D P policja ma gorsze opinie w społeczeństwie niż zomowcy za komuny i tym tego nie zmienią lepiej by było jak by zaczęli przestrzegać prawa i nie wystawiali mandatów za brak maseczek

 7. Milicjant kieruje ruchem na Majdanku zielony w temacie i jeszcze się kłóci.

 8. Cmoknijcie społeczeństwo w d… z tymi maseczkami, po masowym rozdawaniu mandatów na 30 tyś, czy tych po tysiąc.

 9. Dzisiaj o 23:59 cmentarze zostaną zamknięte.

 10. Niedzielski jak i jego rada medyczna dobrze wiedzą, że osoby zaszczepione transmitują wirusa Covid 19, informuje o tym producent „szczepionek” jak i potwierdzają badania naukowe. To są niezbite dowody. Prawo poucza, że narażanie czyjegoś życia i zdrowia to poważne przestępstwo. Mimo to Niedzielski wraz z swoją radą medyczną zwalniają zaszczepionych z potrzeby kwarantanny a chorych zwalniają z testów. Mało tego wydają potencjalnie zarażonym paszporty covidiwe aby mogli roznosić chorobę po całej Polsce. Czy to nie jest zaplanowane ludob@jstwo?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo