Policjanci nie dopuścili do konfrontacji pomiędzy pseudokibicami

W minioną sobotę bialscy policjanci nie dopuścili do konfrontacji pomiędzy pseudokibicami drużyn piłkarskich z Radzynia Podlaskiego i Białej Podlaskiej. 22 osoby otrzymały mandaty, jeden z mężczyzn został zatrzymany za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę podczas meczu na stadionie w Białej Podlaskiej. Odbywał się tam III ligowy mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami MKS „Podlasie” Biała Podlaska  i „Orlęta” Radzyń Podlaski. Nie wszyscy jednak byli zainteresowani kibicowaniem.

– W przerwie meczu grupa pseudokibiców bialskiej drużyny wtargnęła na murawę boiska, dążąc do konfrontacji z kibicami przeciwnej drużyny. W związku z szybką i zdecydowaną reakcją Policji nie doszło do konfrontacji między pseudokibicami – informuje st. asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla z bialskiej Policji.

Policjanci ukarali 22 osoby mandatami karnymi za naruszenie ładu i porządku.

– Cztery osoby w wieku 21-29 zatrzymane zostały w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Dodatkowo zatrzymany został do wyjaśnienia 26-latek z Białej Podlaskiej, który podejrzany jest o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia st. asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla.

Policjanci analizują zgromadzone materiały, ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz ewentualny udział kolejnych osób w sprawie.

2017-10-23 14:49:30
(fot. Policja Biała Podlaska)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. Już wiem dlaczego te chucherka tak stoją w rozkroku zawsze i jeszcze ręce na boki rozkładają – niektóre zwierzęta tak straszą przeciwnika. Jednak natury nie oszukasz …

 2. „lublin112.pl‏ @lublin112 11 min.11 minut temu
  Zamiast kibicować, pojechali na zadymę. Część wróciła z mandatami….”
  „Do zdarzenia doszło w minioną sobotę podczas meczu na stadionie w Białej Podlaskiej. – W przerwie meczu grupa pseudokibiców bialskiej drużyny wtargnęła na murawę boiska, dążąc do konfrontacji z kibicami przeciwnej drużyny. ”

  Czyli wynika z tego, że kibice z Białej Podlaskiej pojechali na zadymę do Białej Podlaskiej? Czy autor wie, że wypisuje głupoty? Przecież to miejscowi przebiegli przez całą murawę pod sektor gości, którzy to z tego sektora nie wyszli więc nikt na zadymę nie pojechał, mandaty dostali też jedynie miejscowi więc proszę nie sugerować, że to kibice z Biłgoraja „zamiast kibicować, pojechali na zadymę”.

  • A gdzie w tekście jest taka informacja? Wszyscy kibice na piechotę poszli na stadion?
   Tak będzie lepiej – chodzi oczywiście o FB- Zamiast kibicowania, interesowała ich zadyma. Część wróciła z mandatami.

   Cytujemy informację Policji – W przerwie meczu grupa pseudokibiców bialskiej drużyny wtargnęła na murawę boiska, dążąc do konfrontacji z kibicami przeciwnej drużyny. W związku z szybką i zdecydowaną reakcją Policji nie doszło do konfrontacji między pseudokibicami.

   Jakiego Biłgoraja??? Chyba coś się Czytelnikowi pomieszało…

   Przecież napisane miejscowi… wtargnęli na murawę… Nikt nie precyzował kto dostał mandaty, czy miejscowi czy zamiejscowi.

   • Taki tytuł daliście na Twittera: „lublin112.pl‏ @lublin112 1 godz.1 godzinę temu
    Więcej
    Zamiast kibicować, pojechali na zadymę. Część wróciła z mandatami….”. Twit ten jest odnośnikiem do tego artykułu. Pomieszanie z poplątaniem i tyle, nieważne.
    Ważne jest w tym wszystkim to, że przyjezdni nie byli skorzy do „rozmów” z miejscowymi.

 3. He he sprinterzy?

 4. Nie pozwala się młodzieży porozmawiać … wymienić spostrzeżeń .. nie rozumiem

  • Dla mnie też to dziwne… że na ustawki jeździ też policja…!!! Dać „młodzieży” się „wyszumieć”, oczywiście obciążyć kosztami leczenia wszystkich wyszumianych i po co te ciuciubabki…? Po prostu Brak podstawowych swobód obywatelskich!!! Szkoda że jak mnie napadnie i pobije jakaś grupka (dziwne że nigdy nie pojedynczo..?) to policja przyjeżdża (po 20 min… choć do 2 komisariatów w pobliżu jest 3-5 min spacerkiem..) zwija mnie i siedzę do wyjaśnienia czyli do rana… a agresorami nikt się nie interesuje…

   • I jedzie sobie człowiek i patrzy … z daleka niebiesko od świateł policji … czyż to karambol … ojjojoj …. a…. nieeee….. eskorta dla miłośników piłki nożnej …. Jakby chłopcy sami trafić nie potrafili na stadion … prawie za rączkę prowadzą … ciekawe czy zgody od rodziców też wymagane są

   • Tych swobód obywatelskich poszukaj sobie w Stanach. Nie pisz więcej bo zdradzasz swoje pochodzenie od ruskich.

 5. gdyby był tor…

 6. Spokojnie,to tylko ćwiczenia.

 7. Nie rozumiem dlaczego policji tak bardzo zależy, żeby sobie owe, pożal się Boże „pociechy” pysków nie poobijały.
  Jednego na tysiąc na cmentarz by zanieśli, a tych co byliby żywi, a w stanie stabilnym na koszt szanownych rodziców wyleczyć. I za jakiś czas zakumaliby, że jednak warto być kibicem, a nie kibolem.

 8. A niech się leją po gębach, tylko potem obciążyć kosztami leczenia.

 9. Policja powinna otoczyć napier….cych się kiboli i pilnować aby nikt żywy nie wyszedł poza krąg otaczających policjantów. Wówczas interwencja byłaby jak najbardziej słuszna.

 10. Dokładnie,,,niech się to bydło same wyeliminuje ,,,zamknąć w klatkach i u,,, z nimi.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska
Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka