690 680 960

Policjanci będą kontrolować wyprzedzające się ciężarówki. Rusza akcja TIR

W piątek rozpoczęła się policyjna akcja pod kryptonimem TIR. W jej ramach funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na kierowców ciężarówek. Chodzi o blokowanie ruchu i wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach.

Policjanci ruszają z intensywnymi kontrolami ciężarówek, które wyprzedzają się i blokują ruch na autostradach i drogach ekspresowych. Kierowcy, którzy podejmą manewr wyprzedzania w miejscach do tego niedozwolonych, jak też będą przed dłuższy czas blokować takim manewrem ruch, będą karani. Wszystko w ramach akcji pod kryptonimem TIR, która rozpoczęła się na terenie całego kraju.

Jak się okazuje, polecenie w tej sprawie wyszło od ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego. Jak wyjaśnia, chodzi o to, aby funkcjonariusze drogówki „tłumaczyli kierowcom TIR-ów, że wyścigi ciężarówek na autostradach oraz innych drogach to nie jest dobry pomysł”.

Decyzja o rozpoczęciu działań trafiła do wszystkich komend wojewódzkich w Polsce. Jak wyjaśnia mł. insp. Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji, działania te są odpowiedzią na oczekiwania społeczeństwa. Decyzja o ich rozpoczęciu została podyktowana również panującymi w kraju wysokimi temperaturami a także wakacyjnym wzmożonym ruchem na trasach szybkiego ruchu.

Funkcjonariusze mają pilnować, aby kierowcy ciężarówek nie powodowali zatorów na uczęszczanych trasach, sprawdzać trzeźwość kierujących, jak też kontrolować, czy nie przekraczają oni dozwolonej prędkości, czyli 80 km na godz. Akcja TIR będzie prowadzona każdego dnia w godz. 6-22, aż do odwołania.

(fot, wideo – nadesłane – Sławomir)
2018-08-04 00:08:06

20 komentarzy

  1. Tir to dokument. A to są ciężarówki.

  2. Kolejne powiadomienie o akcji policyjnej którego nie powinno być.

  3. Oj wyją „kierowcy ciężarówek”.Przestańcie wyć tylko nauczcie się jednego-nie jesteście panami dróg!Niech Policja was karze i to jak najmocniej.Może wreszcie wybiją z tych waszych łbów wasze chore zwyczaje.Macie jechać po prawym pasie z odpowiednim odstępem od siebie,a wyprzedzać możecie tylko wtedy kiedy nie ma zakazu i nie blokuje to ruchu innym pojazdom.Z waszym chamstwem trzeba walczyć i ja to robię.Kamerka,nagranie i na Policję.Inaczej to ciężarówki nas porozjeżdżają.Niedługo to na czerwonym świetle też przestaną się zatrzymywać bo „im się śpieszy”.Dość chamstwa na drogach.Pozdrawiam prawdziwych kierowców ciężarówek.Drogowych „furmanów’ nie!!!

  4. Witam koledzy moze wreszcie sie zmobilizujemy i zrobimy cos razem jesli przez kilka dni zrbimy tak jak mowi ksiazka wiekszosc z tych pospiesznych jadacych 200 /h z miasta nie wyjedzie bo bedzie gigantyczny korek

  5. No właśnie Piotrze.Róbcie tak jak mówi „książka”.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas