690 680 960

Policjanci apelują o zamykanie drzwi wejściowych do mieszkań. Nie zostawiaj niezabezpieczonych rowerów, hulajnóg i wózków

Policjanci ze Świdnika apelują do mieszkańców powiatu o zamykanie drzwi wejściowych do swoich mieszkań i domów nawet w sytuacjach, gdy przebywamy w środku. Nie należy również pozostawiać w miejscach ogólnodostępnych niezabezpieczonych rowerów, hulajnóg i wózków.

Policjanci przypominają, że zabezpieczone mienie utrudnia działanie przestępcom. Nie stwarzajmy złodziejom okazji do tego, aby mogli w łatwy sposób dokonać kradzieży.

Zbliżający się okres wiosenny sprawia, że chętniej będziemy korzystać z rowerów, hulajnóg. Pamiętajmy, że pozostawiając je w miejscach publicznych czy na klatkach schodowych dobrze jest je zabezpieczyć do tego przeznaczoną linką. To samo tyczy się wózków dziecięcych.

Ponadto zwracajmy uwagę, aby zamykać na klucz swoje domy i mieszkania nie tylko jak wychodzimy, ale również gdy przebywamy w środku. Może zdarzyć się taka sytuacja, że złodziej wejdzie niezauważony i zabierze z przedpokoju cenne przedmioty takie jak portfele, torebki, klucze do samochodu czy telefon.

– Prosimy również, aby każdorazowo gdy zaobserwujemy sytuację, gdy ktoś nieznajomy zachowuje się w rejonie domów i mieszkań podejrzanie, albo próbuje otworzyć drzwi naciskając klamkę bez uprzedniego pukania czy dzwonienia – powiadommy o tym Policję – apeluje starszy aspirant Elwira Domaradzka ze świdnickiej komendy.

(fot. lublin112.pl)

29 komentarzy

 1. Zamykać drzwi i zakładać alarmy wyborcy ryżego szwaba już nie mają co do gara włożyć pracować nie potrafią bo tylko kraść potrafią ale odkąd rządzi PiS ukrucilo im się strasznie.

  • PiS kupił wyborców socjalem. Kto się na to połasił? Nieroby i kombinatorzy. Każdy uczciwie pracujący wiedział, że skończy się to podwyżką podatków i inflacją.

 2. O jedyny komentarz i prawilny.Aż miło się czyta.Każdego złodzieja bolą rządy PISu. Dla tego ponownie zaglosuję na PIS. Tak jak każdy prawdziwy Polak.A ci z kenkartą i paszportem Polsatu niech się….

 3. nie kryty krytyk

  dobrze mowią, bo w razie kradzieży to policja i tka nie znajdzie tego, oni sukcesy mają tylko jak się w krzakach chowają, albo jak uczą się obsługi granatnika.

 4. Zgadza się bo jest zakaz zostawiania na klatce rowerów,wózków mebli i innego badziewia,a i tak w przypadku takiej kradzieźy to żadna firma nic nie wypłaci.

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.1545zł -0.82%
 • GBP 5.2106zł -0.01%
 • EUR 4.4717zł -0.16%
 • CHF 4.6136zł -0.16%

Polub nas