Policja i straż pożarna starają się udrożnić przejazd przez miasto. Chodzi o pojazdy ciężarowe

Dziesiątki pojazdów ciężarowych utknęło na ulicach Lublina. Kierowcy nie są wstanie wjechać na wzniesienia. Na pomoc ruszyli policjanci i strażacy.

Kilkadziesiąt pojazdów ciężarowych utknęło na ul. Mełgiewskiej w Lublinie. Chodzi o jezdnię w kierunku obwodnicy miasta. Kierowcy mają duże problemy z wjechaniem na wzniesienie, zarówno na odcinku pomiędzy ul. Gospodarczą a Frezerów jak też dalej, w kierunku ul. Grygowej czy też na wiadukt nad obwodnicą.

Sytuacja taka występuje już od kilku godzin. Kilkukrotnie ruch był całkowicie zablokowany. Obecnie pojazdy stoją na prawym pasie jezdni w celu zapewnienia możliwości przejazdu autom osobowym, dla których udostępniony został lewy pas jezdni.

Na miejscu cały czas znajdują się funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy kierują ręcznie ruchem. Chodzi głównie o to, aby pojazdy ciężarowe, które nie utknęły, nie zatrzymywały się przed sygnalizacją świetlną. Dzięki temu nie mają problemów z ruszeniem z miejsca.

Do działań włączyła się również straż pożarna. Przy pomocy wozów ratownictwa drogowego strażacy starają się wyciągnąć pojazdy ciężarowe, które utknęły i nie mogą ruszyć. Zablokowany przez ciężarówki jest również wjazd na ul. Hutniczą z al. Tysiąclecia czy też jeden pas jezdni na ul. Jana Pawła II. Wcześniej podobny problem występował też na wjeździe na wiadukt przy Makro.

(fot. lublin112, wideo – nadesłane)

Zobacz również

34 komentarze

 1. Bo trza piochem sypnuńć i zaros bedzie lepi jechać

 2. Jest zakaz wjazdu do miasta pojazdom powyżej 16t (oczywiście z pewnymi wyjątkami). Ciekawe czy wszyscy kierowcy tych ciężarówek mieli zgody na wjazd do miasta?

  • Nie ma zakazu wjazdu do miasta dla aut powyzej 16 ton tylko ograniczenia dla pojazdów pow 16 ton. A to ogromna roznica. Chodzi glownie o nosnosc niektorych wiaduktow.
   Tak wiesz ze dzwonia ale w ktorym kosciele to juz nie….
   Kierowcy….

   • 1 stycznia 2017 r. weszły w życie przepisy, które zakazują pojazdom powyżej 16 ton poruszania się po Lublinie. Wyjątek stanowią ciężarówki realizujące zlecenia docelowe na terenie miasta, jednak muszą posiadać identyfikator i odpowiednią dokumentację.

    Wprowadzenie zakazu wjazdu ciężarówek ma związek z niedawno otwartą częścią Zachodniej Obwodnicy Lublina. Do tej pory kierowcy jadący z Rzeszowa, Warszawy czy Białegostoku zmuszeni byli stać w korkach na wjeździe do miasta. Od nowego roku będą mogli je ominąć.

    Zakaz będzie obowiązywał przez całą dobę, a jego naruszenie będzie skutkowało 500 zł mandatem i utratą dwóch punktów karnych.

   • Ty *****(autocenzura) głupi, czy policja sprawdzała zezwolenia na wjazd?

 3. Ciekawe że te wszystkie „nieszczęścia” wydarzyły się w jednej części miasta. Ciekawe kto ” wygrał” tam przetarg na odśnieżanie ????

 4. Kierowca pługa

  Trzeba było założyć łańcuchy

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!