Stop dla ciężarówek w Chełmie. Pojazdy zatrzymywane są na wjeździe do miasta

Czasowo wstrzymany został ruch pojazdów ciężarowych w Chełmie. Chodzi o kierunek od przejścia granicznego. Drogowcy w tym czasie chcą poprawić warunki do jazdy na głównych ulicach miasta.

Z uwagi na trudne warunki do jazdy jakie panują na ulicach Chełma, z którymi nie radzi sobie wiele pojazdów ciężarowych, zapadła decyzja o czasowym wstrzymaniu ruchu tego typu pojazdów przez miasto. Chodzi głównie o kierunek od strony przejścia granicznego. Policjanci zatrzymują ciężarówki na wjeździe do miasta. W tym czasie służby odpowiedzialne na zimowe utrzymanie ulic starają się poprawić stan głównych ulic w Chełmie.

Służby miejskie przekierowały już do tego celu wszystkie dostępne zasoby ludzkie i sprzętowe. Ulice i chodniki odśnieża 7 pojazdów i 25 osób z
Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, 4 pojazdy i 10 osób Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych a także 22 osoby z Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych.

W odwodzie są także siły i środki z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Na razie 3 ładowarki i koparka pracują na nieruchomościach spółki, jednak w przypadku sytuacji kryzysowej mają zostać również skierowane na ulice.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

25 komentarzy

  1. Małe miasto, wielkich możliwości – brawo

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew