Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Połamane drzewa, uszkodzone linie energetyczne i dachy. Silny wiatr daje się we znaki również mieszkańcom regionu

Po nocnych burzach, obecnie dają się we znaki mieszkańcom kraju silne porywy wiatru. Strażacy interweniują m.in. do połamanych drzew tarasujących przejazd, uszkodzonych linii energetycznych i dachów.

Po nocnych burzach i silnych porywach wiatru na godz. 12:00 bez prądu na terenie kraju pozostawało około 28 649 odbiorców – najwięcej w województwach: kujawsko-pomorskim – 5,3 tys., śląskim – 4,6 tys., łódzkim – 4,1 tys.

W regionie nocne burze wystąpiły na terenie powiatów – ryckiego, łukowskiego, radzyńskiego, bialskiego, świdnickiego, lubelskiego, opolskiego, kraśnickiego i janowskiego. Od rana na terenie woj. lubelskiego występuje silny wiatr miejscami do ponad 70 km/h, w porywach zaś nawet do 90 km/h. Strażacy w regionie interweniowali, ale i nadal interweniują głównie do połamanych drzew i konarów, a także uszkodzonych linii energetycznych.

Nadal obowiązuje ostrzeżenia 1. i 2. stopnia przed silnym wiatrem. Pamiętajcie, żeby zabezpieczyć wszystkie rzeczy, które może porwać wiatr i w trakcie wichury nie chowajcie się pod drzewami, a także nie parkujcie tam pojazdów.

AKTUALIZACJA GODZ. 16

Połamane drzewa, uszkodzone linie energetyczne i dachy. Silny wiatr daje się we znaki również mieszkańcom regionu

v

(fot. OSP Strzeszkowice Duże)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo