Pojechała do sanatorium, zginęła w karetce. Prokuratura bada sprawę wypadku w Szewni Górnej

Sprawę tragicznego wypadku w Szewni Górnej, gdzie dachowała karetka wioząca pacjentkę, bada zamojska prokuratura. Ustalana jest także dokładna przyczyna śmierci mieszkanki gminy Ryki, która była przewożona karetką.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu prowadzi śledztwo dotyczące tragicznego w skutkach wypadku w Szewni Górnej, do którego doszło w miniony piątek. Przed godziną 6 rano w miejscowości Szewnia Górna w powiecie zamojskim, na drodze wojewódzkiej nr 849, karetka wpadła do przydrożnego rowu. Zdarzenie miało miejsce na łuku jezdni, kiedy to kierowca wyprzedzał samochód osobowy i prowadzony przez niego pojazd wpadł w poślizg.

W wyniku wypadku zmarła przewożona do szpitala 73-letnia pacjentka. Śledczy prowadzą obecnie śledztwo w sprawie a nie przeciwko komuś. Kluczową sprawą ma być ustalenie dokładnej przyczyny śmierci ofiary. Wiadomo już, że kobieta przeszła wcześniej zawał serca. Mieszkanka gminy Ryki przebywała w Sanatorium Rehabilitacyjnym w Krasnobrodzie. Tam źle się poczuła i straciła przytomność, wezwano na pomoc ratowników medycznych. Do pacjentki przyjechali ratownicy z Krasnobrodu, którzy nie wyczuwając funkcji życiowych rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową.

Widząc, że z kobietą jest źle, na pomoc wezwali karetkę specjalistyczną, którą postanowiono przetransportować kobietę do szpitala w Zamościu. Ponieważ w tego typu sytuacjach liczy się każda sekunda, podstawową sprawą było to, aby pacjentka jak najszybciej znalazła się w szpitalu. Jednak w połowie drogi doszło do wypadku. Kierowca karetki 57-letni mężczyzna oraz 47-letnia lekarz i 48-letni ratownik medyczny zostali ranni.

Pomocne w ustaleniu zarówno dokładnego przebiegu zdarzenia, jak też jego przyczyn, mają być również opinie biegłych. Sprawdzony będzie zarówno sam pojazd, czy był on sprawny w momencie wypadku, jak też planowane jest przeprowadzenie symulacji zdarzenia.

(fot. policja)
2016-09-14 19:19:47

11 komentarzy

 1. niby nowy merc za 400 000 zł ale na kamerkę żal 800zł ?

 2. Trzecia karetka w tym miesiącu, jak tak dalej pójdzie to cienko to widze..

 3. weź się utylizuj, tak dla dobra społeczeństwa, ok?

 4. Przykre. Mieszkam w Rykach od urodzenia i nie czuję się świnią. A Pani która zginęła była z Rososzy, może teraz uznasz, że jednak była człowiekiem.

 5. Kiedyś oglądałem film w którym staruszkowie oddawali nieruchomości na sanatorium a później ginęli w niewyjaśnionych okolicznościach.

 6. Ginie człowiek, inni liżą się w Szpitalu, a wy sie, agentka towarzyska, o układy towarzyskie i w co powinien a, nie jest wyposażony samochód spieracie???
  [] was równo.

 7. Ale wydriftował

 8. A ty kim jesteś gnomie jeden i skąd pochodzisz ?? Co?? Buraku i cebularzu jeden

 9. kolejny efekt likwidacji toru na zemborzyckiej.

 10. mam tak samo jak ty

  mam tak samo

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7507zł -0.01%
  • GBP 5.1516zł 0.55%
  • EUR 4.5468zł -0.06%
  • CHF 4.2215zł 0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL