Pojechał do kościoła w sąsiednim województwie. Jednak nie po to aby modlić, lecz kraść

Dostał się do kościoła po czym z zakrystii zabrał pieniądze oraz klucze. Po kilku dniach wrócił, jednak klucze nie pasowały do zamków w drzwiach świątyni. Wpadł już w ręce policjantów.

Niedawno z jednego z kościołów w Siedlcach w województwie mazowieckim skradzione zostały pieniądze. Kwota nie była duża, gdyż zginęło kilkaset złotych, jednak wraz z gotówką zniknęły też klucze. O wszystkim powiadomiona została policja.

Sprawą zajęli się kryminalni, który dzięki doskonałej znajomości osób, które już wcześniej popadały w konflikt z prawem wytypowali kilku mężczyzn, którzy mogą mieć ze zdarzeniem coś wspólnego. Jak się niebawem okazało, był to dobry trop, gdyż wśród nich znajdował się sprawca kradzieży. Niebawem 26-letni mieszkaniec Łukowa został zatrzymany.

Jak wyjaśniają policjanci, mężczyzna po raz kolejny udał się do Siedlec aby dokonywać kradzieży. Tym razem upatrzył sobie kościół. Niezauważony przez nikogo dostał się do środka, po czym spenetrował pomieszczenia. Z zakrystii zabrał pieniądze oraz klucze, które jak sądził będą pasować do kościelnych drzwi. Zaplanował bowiem, że jeszcze raz wróci do świątyni. Po kilku dniach ponownie usiłował dostać się do kościoła, jednak klucze nie pasowały do zamków w drzwiach.

Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze zaproponowanej przez prokuraturę, w wymiarze 3 miesięcy pozbawienia wolności, z warunkowym jej zawieszeniem na okres 2 lat. Ponadto został zobowiązany do informowania sądu o przebiegu okresu próby.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

4 komentarze

 1. złodzij okradl złodzieja a to komedia

 2. Zróbcie im stronę Tłuków 598 i tam piszcie o nich bo się wymiotować chce czytając codziennie o tych patusach.

 3. Krystian from Dżamajka

  W Janowie Lubelskim facetka ukradła jedzenie za 800 zł i grozi jej 5lat a tu patus z Łukowa włamał się i ukradł i 3miesiace w zawiasach👏👏👏

 4. jakie ukradł, od razu ukradł a kto nie ma pokus, jak by to papa rydzo powiedział. macie problem ziobro tam rydzykowi klaszcze. kto nie ma pokus niech pierwszy rzuci kamień, nie wiem czy tylko ja nie miałem pokusy gwałtu na dziecku?? czy to ja jestem jakiś inny:??:( rydzo mówi że to nie grzech,

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7816zł -0.43%
  • GBP 5.2474zł 0.46%
  • EUR 4.5474zł -0.02%
  • CHF 4.1348zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja