690 680 960

Wyższy peron, oświetlenie, wiata i system nagłośnienia. W Ciecierzynie przebudowano przystanek kolejowy

Zakończyły się prace związane z przebudową przystanku kolejowego w Ciecierzynie. Dzięki temu możliwe było wznowienie kursowania pociągów pomiędzy Lublinem a Lubartowem.

Rozpoczęta we wrześniu przebudowa linii kolejowej pomiędzy Lubartowem a Parczewem sprawiła, że wstrzymany został ruch pociągów również pomiędzy Lublinem a Lubartowem. Spowodowane to było uzupełnieniem prac na zmodernizowanym już wcześniej odcinku szlaku kolejowego. Chodziło dokładnie o remont przystanku w Ciecierzynie.

Od dzisiaj szynobusy z Lublina do Lubartowa wznowiły kursowanie. Pasażerowie zaś mogą już korzystać z przebudowanego przystanku. Powstał tam nowy wyższy peron, oświetlenie, ustawiono też wiatę mającą chronić przed opadami deszczy czy też śniegu. Do tego zamontowano system nagłośnienia oraz kamery monitoringu. W przyszłym roku zaplanowano budowę windy, która poprawi dostęp do pociągu osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Przystanek w Ciecierzynie był jednym z kilku, na których PKP PLK przeprowadzi tego typu prace. Kolejne z nich znajdują się w Parczewie, Gródku czy też Zabielu. Na trasie powstaną też nowe miejsca, gdzie będą się zatrzymywały pociągi. Chodzi o miejscowości Laski i Berejów. Obecnie na trasie do Lubartowa codziennie kursuje 6 par pociągów PolRegio. Za pociągi PKP Intercity między Lublinem a Łukowem nadal jeżdżą autobusy.

(fot. PKP PLK)

3 komentarze

  1. same pozytywne wiadomości

  2. Myślałem że napisze coś o przystankach Wiedeńskich. Ale w ciemnogrodzie kościołowym nawet tramwajów niema. Występuje tutaj inny ”mikroklimat”. wycieczki po mieście na kolach z krzyżami w rękach (SIC/LOL).

    • Ale byłeś w tym ” ciemnogrodzie” tylko pytam się po co????nie sądze jako ” turysta”

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas