690 680 960

Pogranicznicy się szkolili. Ujawnili cztery kradzione samochody

Sporym zaskoczeniem zakończyło się szkolenie polskich i niemieckich pograniczników. Podczas zajęć praktycznych ujawnili aż cztery kradzione auta.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej zorganizował w Chełmie szkolenie z zakresu zwalczania przestępczości samochodowej. Jego celem była skuteczniejsza walka ze złodziejami a także z przemytem kradzionych samochodów. Miało ono charakter międzynarodowy, gdyż uczestniczyła w nim delegacja funkcjonariuszy niemieckiej Policji Landowej z Frankfurtu nad Odrą oraz z Polsko – Niemieckiego Centrum Współpracy w Świecku. Wzięli w nim udział także funkcjonariusze z Komendy Głównej SG, Komendy Głównej Policji, Służby Celnej RP oraz funkcjonariusze Nadodrzańskiego i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W siedzibie pograniczników w Chełmie odbyło się szkolenie praktyczne, po którym uczestnicy przystąpili do szkoleń w praktyce na przejściach granicznych w naszym regionie. Ich zakończenie miało niespodziewany przebieg, mianowicie podczas kontroli pojazdów udało się wykryć i odzyskać cztery skradzione samochody o wartości ponad 160 tys. zł.

Jak informuje st. chor. SG Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej -W minionym roku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 365 pojazdów pochodzących z przestępstw o wartości ponad 18,7 mln zł, co stanowi wzrost do analogicznego okresu ubiegłego roku o 48 procent.

(fot. NOSG)
2014-03-21 19:40:56

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!