Pogranicznicy się szkolili. Ujawnili cztery kradzione samochody

Sporym zaskoczeniem zakończyło się szkolenie polskich i niemieckich pograniczników. Podczas zajęć praktycznych ujawnili aż cztery kradzione auta.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej zorganizował w Chełmie szkolenie z zakresu zwalczania przestępczości samochodowej. Jego celem była skuteczniejsza walka ze złodziejami a także z przemytem kradzionych samochodów. Miało ono charakter międzynarodowy, gdyż uczestniczyła w nim delegacja funkcjonariuszy niemieckiej Policji Landowej z Frankfurtu nad Odrą oraz z Polsko – Niemieckiego Centrum Współpracy w Świecku. Wzięli w nim udział także funkcjonariusze z Komendy Głównej SG, Komendy Głównej Policji, Służby Celnej RP oraz funkcjonariusze Nadodrzańskiego i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W siedzibie pograniczników w Chełmie odbyło się szkolenie praktyczne, po którym uczestnicy przystąpili do szkoleń w praktyce na przejściach granicznych w naszym regionie. Ich zakończenie miało niespodziewany przebieg, mianowicie podczas kontroli pojazdów udało się wykryć i odzyskać cztery skradzione samochody o wartości ponad 160 tys. zł.

Jak informuje st. chor. SG Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej -W minionym roku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 365 pojazdów pochodzących z przestępstw o wartości ponad 18,7 mln zł, co stanowi wzrost do analogicznego okresu ubiegłego roku o 48 procent.

(fot. NOSG)
2014-03-21 19:40:56

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika