Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Pogotowie ratunkowe kupiło sześć nowych ambulansów. Dzisiaj przekazano je ratownikom (zdjęcia)

Nowe ambulanse nie tylko wzmocnią system ratownictwa medycznego lecz również ułatwią pracę ratownikom. Pojazdy będą jeździły do pacjentów w Lublinie i okolicach a także w powiatach łęczyńskim i kraśnickim.

W czwartek w Lublinie odbyło się uroczyste przekazanie ratownikom medycznym z naszego regionu sześciu nowych ambulansów. Pojazdy zostały zakupione z własnych środków przez lubelskie Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe. Karetki kosztowały łącznie 2,7 mln zł. Wszystkie są w żółtym kolorze, gdyż zgodnie z przepisami, do 2028 roku wszystkie ambulanse pogotowia mają być już w tych barwach. Dzięki temu będą lepiej widoczne i nikt ich nie pomyli np. z karetkami transportowymi.

W przekazaniu ambulansów wzięli udział m.in. dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego Zdzisław Kulesza, wojewoda lubelski Lech Sprawka, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, ks. Mirosław Ładniak a także pracownicy pogotowia oraz goście.

– Dzisiaj jest bardzo ważny dzień dla lubelskiego pogotowia, gdyż symbolicznie przekazujemy do eksploatacji sześć nowych ambulansów, które spełniają wszelkie polskie i europejskie normy jeżeli chodzi o warunki techniczne i wyposażenie. Pojazdy zakupiliśmy z własnych środków, co jest wartością, że pogotowie dba nie tylko o to, aby zabezpieczyć naszych pacjentów, lecz również aby były środki na wymianę sprzętu, który się starzeje. Przyjęliśmy taką opcję, aby pojazdy były wymieniane po pięciu latach użytkowania – mówił Zdzisław Kulesza dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie.

Dwie z nowych karetek mieszkańcy Lublina mogli już w ostatnich dniach dostrzec na ulicach miasta, kolejne cztery zostały właśnie dostarczone od producenta i od razu po uzupełnieniu w niezbędne wyposażenie również zaczną wyjeżdżać do pacjentów. Trafią one do podstacji Śródmieście i Czechów w Lublinie a także do filii w Łęcznej i Kraśniku.

(fot. lublin112)

10 komentarzy

 1. To Mirek ma już zaklepaną furę 😉

 2. najbardziej potrzebny był katabas, ciekawe ile przygarnął za odczynienie wirusa

 3. MOŻE BY TAK NA TEJ TACY DO SZPITALI DOSTARCZYĆ REMDESIVIR DLA CHORYCH A NIE KAZAĆ WYBIERAĆ KOGO LECZYĆ 10 DAWKAMI NA 120 PACJENTÓW!!!!

 4. Całe sześć sztuk !! A czy może ktoś obliczyć jaki to procent w stosunku do 308 limuzyn jakie kupuje teraz lepszy sort zwany rządem ??

 5. Daję 3 mce (L0104) i przeczytamy na łamach tego portalu jak to się rozbija nowe mercedesy.

 6. Co z tego, że są nowe ambulanse? Pacjenci będą mieli w czym umierać, stając pod szpitalami w których nie będzie dla nich miejsca.

 7. po co to im? Skoro i tak nie przyjeżdżają do potrzebującego? Człowiek musi sam jechać i taką „poradę” dostaję dzwoniąc na nr alamrowy 112.

  • Jeżeli człowiek jest „stanie sam jechać „ nie wymaga pomocy zespołu ratownictwa. Ale gimbaza myśli, że jak paluszek skaleczony to na sygnale zaraz karetka przyjedzie i za minutę będzie, bo przecież stoi za rogiem. A potem druga gimbaza wpadnie pod samochód samochód i się dziwi że karetki tak długo nie ma. Ano nie ma po się zajmuje wiruskiem, paluszkiem i ratowaniem brajanka bo ma 37.5 gorączki a mama dżesika nie wie, że trzeba syropek dać oś gorączki, bo się dziecko urodziło bez instrukcji OBSLUGI.

 8. cieszmy się z tego co mamy

  Chyba wśród nas czytelników i komentujących zapanowała jakaś negatywna psychoza. Pogotowie kupiło 6 nowych karetek i z tego każdy powinien się cieszyć. My natomiast narzekamy, może się rozbiją, po co ksiądz, kolejki w szpitalach….? Oby każdemu z nas z osobna nie były one potrzebne ale całemu społeczeństwu w tym naszym znajomym, rodzinie itd są one niezbędne zwłaszcza w tych czasach. Cieszmy się z tego co mamy a nie dajmy się podpuszczać że inni mają lepiej. To lepiej najlepiej znają ci którzy bywają w zachodnich krajach Europy i miał rację ten co kiedyś śpiewał-” Zarobić w tym raju i s… do kraju”

 9. A Pan Kulesza powiedział czy ma personel by „obsadzić ” te ambulanse?

Z kraju

Sport