690 680 960

Pogoda zrobiła swoje, pokazy lotnicze zostały odwołane. Wciąż nie wiadomo, jak będzie jutro (zdjęcia)

Z powodu niskiej podstawy chmur odwołane zostały dzisiejsze pokazy lotnicze w Kazimierzu Dolnym. Pozostałe wydarzenia odbywają się zgodnie z planem. Wieczorem zaprezentuje się też śmigłowiec Bölkow Bo 105.

Rozwinięciem szachownicy na Bulwarze Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym rozpoczęła się tegoroczna edycja „Skrzydeł nad Kazimierzem”. Jest to cykl wydarzeń mających na celu promocję lotnictwa. Co roku impreza cieszy się sporym zainteresowaniem pasjonatów lotnictwa i nie tylko. Nie inaczej jest i tym razem. Do tego nadwiślańskiego miasteczka przyjechało wiele osób nie tylko z Lubelszczyzny, lecz również z innych regionów naszego kraju.

Jednak nie było im dane obejrzeć tego, na co większość czekała, czyli pokazów lotniczych. Zaprezentować się miały m.in.: CASA, BIELIK, TS11, BRYZA, a także F16 Dmo Team, zespół akrobacyjny ORLIK oraz MBB Bo 105. Pogoda sprawiła, że maszyny nie mogły wystartować.

Jak tłumaczą organizatorzy wydarzenia, powodem odwołania pokazów jest niska podstawa chmur. Z wykorzystaniem śmigłowca Bölkow Bo 105 ustalono, że znajdują się one na wysokości 800 stóp, a to oznacza, że jest to mniej więcej połowa dopuszczalnego minimum, aby bezpiecznie wykonać zadania.

Jest jednak zgoda na jeden pokaz. Mianowicie o godzinie 19:00 zaprezentuje się właśnie śmigłowiec Bölkow Bo 105, w trakcie pokazu wykorzystana zostanie również pirotechnika. Jeżeli chodzi o dzień jutrzejszy, na razie jeszcze nie wiadomo, czy pokazy się odbędą. Prognozy pogody nie są sprzyjające, jednak jak podkreślają organizatorzy, trzeba uzbroić się w cierpliwość i liczyć na łaskawość aury.

(fot. lublin112)

2 komentarze

  1. Jus wcora było wiadomo i mówiłem ze:
    Zapowiedź ryzykowna bo podstawy niskie w meteo wróżom,,, i moją babe strzykało w kolanach…
    Jutro pogoda tako samo ino z dyscem…

  2. Czy dzisiaj pokazy się odbędą? Czy odwołane?

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie