Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podsumowanie akcji „SMOG”. Policjanci zatrzymali 105 dowodów rejestracyjnych

We wtorek policjanci w cały kraju prowadzili akcję pn. „SMOG”. Jej celem było eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, których stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym.

Nadrzędnym celem wczorajszej akcji pn. „SMOG” było eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazywał na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Policjanci z Lublina skontrolowali ponad pół tysiąca pojazdów. W trakcie działań mundurowi zatrzymali 105 dowodów rejestracyjnych w związku z ujawnieniem nieprawidłowości dotyczących stanu technicznego pojazdów.

W prawie 50 przypadkach przyczyną było uzasadnione podejrzenie nieprawidłowości związanych z nadmierną emisją spalin. Inne ujawniane usterki dotyczyły m.in. wycieku płynów eksploatacyjnych, niesprawność układów, czy też oświetlenia.

(fot. kuanish Sarsenov z Pixabay)

29 komentarzy

  1. Akcję SMOG to by na ul. Węglinek zrobili… Gumowce to tam najlepszy materiał opałowy

  2. Powinni od razu kierować na badanie techniczne z analizą spalin. A jak wyjdzie pozytywnie bez naprawy to przyjrzeć się stacji kontroli czy przypadkiem badanie nie było z przymrozeniem oka. Wtedy zabrać koncesję na badania i po sprawie

  3. Jak to jest możliwe, że polak nawet na taką akcję potrafi narzekać… Jak piszecie hejt to ok, piszcie, ale weźcie chociaż najpierw napiszcie, że fajna akcja, że dziękujemy… ale za mało.

  4. kiedy akcja kolor auta mi czerwony szkodzi

  5. A jak w czasie kontroli załączy się wypalanie dpf to też dowód zabiorą??normy będą przekroczone 100 krotnie

  6. I słuszna akcja. Proszę powtarzać codziennie. Ile razy trzeba zamykać obieg stojąc za kopcącym rzęchem. Aż dziw bierze kto to dopuścił do ruchu.

  7. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

    Słusznie. Wszystkie dwudziestoletnie dymiące rzęchy 1.9 TDI – DO KASACJI!!!