Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Podrobiony tytuł własności BMW, auto zostało na granicy. Teraz obywatel Ukrainy będzie się tłumaczył

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Hrubieszowie zatrzymali na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie auto o szacunkowej wartości 50 tys. zł, pochodzące z USA. Pojazd przewoził na lawecie obywatel Ukrainy.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusz NOSG z placówki w Hrubieszowie przerwał podróż kierowcy samochodu ciężarowego z lawetą. 58-letni obywatel Ukrainy przewoził pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej samochód osobowy marki BMW X3 (rok prod. 2017) o szacunkowej wartości 50 tys. zł.

Podczas kontroli granicznej, cudzoziemiec przedstawił amerykański tytuł własności pojazdu, który wzbudził podejrzenia funkcjonariusza SG. Przypuszczenia mundurowego potwierdziły się podczas szczegółowej kontroli legalności dokumentu − okazał się podrobiony.

– Dokument oraz pojazd zabezpieczono do dalszych wyjaśnień na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze o czyn z art. 270 par. 1 kk, który zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat. Po przeprowadzonych czynnościach procesowych obywatelowi Ukrainy zezwolono na wyjazd z Polski – przekazał plut. SG Rafał Król z Zespołu Prasowego Komendanta NOSG.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych odpraw granicznych ujawnili w tym roku już 473 fałszerstw dokumentów, przedstawianych do kontroli przez podróżnych. W tożsamym okresie zabezpieczyli różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości prawie 7 mln zł.

(fot. NOSG\źródło NOSG)

10 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa

  BMW zostało na granicy, a może przydałoby się na froncie… należało dodać do niego cysternę paliwa (jak np. do każdego czołgu, czy samolotu).
  Wyraźny brak empatii u strażników granicznych.

 2. Przecież jechał walczyć!!! Czym teraz będzie walczył brat! Już zrzutka powinna być .

 3. ja bym go nie karal,tylko zakaz wjazdu do Polski,i tyle

  • No tak, przecież to on pojechał do RPA ukradł samochód i podrobił dokumenty… tylko czemu jechał przez Wolskę?

 4. Wojna się skończyła to kradną.

 5. Dlaczego zezwolono mu na wyjazd skoro grozi OD 3 miesięcy do 5 lat?

  • Bo to przyjaciel…przyjaciele mogą więcej. Nie zauważyłeś tego ostatnimi czasy? XD

 6. Na to mają pieniadze,ale żebrać o 1.5% od Polaków to pierwsi. Ogarnijcie sie ludzie. To nie nasza wojna tylko nasze pieniadze wypływają do tego skorumpowanego kraju.

 7. I co z tym zrobimy? Nic. Kompletnie nic. Niestety. Pasą swoje mordy na naszych portfelach i nic im nie zrobisz.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo