Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podpalał ekrany akustyczne. Po pijanemu i z ciekawości

Ponad 40 tys. złotych będzie musiał zapłacić młody mężczyzna za zaspokojenie swojej ciekawości. W jej wyniku wielokrotnie podpalał ekrany akustyczne.

Ekrany akustyczne stojące wzdłuż ul. Żwirki i Wigury w Świdniku strażacy gasili kilkukrotnie na przełomie sierpnia i września. (Pisaliśmy o tym TUTAJ) Za każdym razem okazywało się, że zostały one celowo podpalone przez nieznanego sprawcę.

Właściciel obiektu, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich, ze względu na duże straty spowodowane działalnością podpalacza powiadomił o wszystkim policję. Łączna kwota spowodowana pożarami wyniosła ponad 42 tys. złotych. Świdniccy funkcjonariusze rozpoczęli więc poszukiwania piromana.

W ostatnich dniach w końcu wpadli na jego trop a wczoraj zatrzymali. Okazał się nim 19-latek, mieszkaniec gm. Lublin. Podczas przesłuchania przyznał się do winy, tłumacząc że podpalał z ciekawości, dodatkowo znajdując się pod wpływem alkoholu.

Sprawca podpaleń postanowił jednocześnie uniknąć długotrwałego postępowania oraz rozpraw sądowych w tej sprawie i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Dodatkowo zobowiązał się do całkowitego naprawienia szkody.

(fot. Świdnik – Wysokich Lotów)
2014-10-17 16:44:40

4 komentarze

  1. Jeden wałek na postawieniu tych ekranów, drugi na ich utylizacji zaraz przejdzie i trzeci na ich sprzedaży do niemiec na koniec! Nagrodzić go powinni za tą dewastację ! Debile z wiejskiej przytulą za ekrany naszą kase 3 razy !

  2. Jasne… ciekawe z czego spłaci… jak znam życie to zero majątku, żadnych stałych dochodów, komornik umorzy egzekucję, a podpalacz będzie wstawiał na fejsa zdjęcia z kasą zarobioną na czarno w UK ….

  3. znawca muchomorów (za przeproszeniem: sromotnikowych)

    rozsądna – ja też znam życie i myślę, że to rozwydrzony, bezrobotny ćwok, którego propozycji Wysoki Sąd przyklasnął po znajomości, a za szkody zapłacą jego kochający rodzice z marnych rent i emeryturek (jak je mają).

Z kraju