Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podpalał, bo było ciemno. Chciał „przyświecić” sobie, by znaleźć wartościowe przedmioty (zdjęcia)

Bialscy policjanci zatrzymali 58-latka, którzy jest podejrzany o podpalenie niezamieszkałego domu, groźby karalne oraz kradzież z włamaniem. Wstępne straty oszacowano na kwotę ponad 40 tys. złotych. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Bialscy policjanci w minioną niedzielę otrzymali zgłoszenie o podpaleniu palet oraz plandeki na terenie targowiska miejskiego. Pół godziny później mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące pożaru. Tym razem doszło do pożaru niezamieszkałego domu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że zdarzenia te są wynikiem podpalenia, a udział w nich może mieć ten sam mężczyzna, którego na terenie miasta uwiecznił monitoring.

Mundurowi zatrzymali podejrzanego mężczyznę po interwencji zgłoszonej kilka godzin później. Funkcjonariusze rozpoznali w agresywnym 58-latku mężczyznę podejrzewanego o podpalenia. Trafił on do policyjnego aresztu.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że zatrzymany 58-latek ma inne czyny na swoim koncie, jest podejrzany o groźby karalne oraz kradzież z włamaniem do piwnicy. Do tego zdarzenia doszło na przełomie maja i czerwca bieżącego roku. Łupem sprawcy padły między innymi garnki, pudełko z książkami, a także pieniądze wycofane już z obiegu.

Łączna wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonych na kwotę niemal 43 tysięcy. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna oświadczył, że podpalał, bo było ciemno, a chciał „przyświecić” sobie, by znaleźć wartościowe przedmioty.

Wczoraj bialski sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 58-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Podpalał, bo było ciemno. Chciał „przyświecić” sobie, by znaleźć wartościowe przedmioty (zdjęcia)

Podpalał, bo było ciemno. Chciał „przyświecić” sobie, by znaleźć wartościowe przedmioty (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

2 komentarze

  1. Miałem pisać już, że się wystroił na to zatrzymanie, ale w klapkach go zgarnęli xD

  2. Koszula biała jak do dekapitacji(we filmach tak pokazują, a jak było i tak nikt nie wie.)

Wiadomości z info112