Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przyłączyli Świdnik do Lublina. Drogowcy wyznaczają nowe granice

Nasz czytelnik Hubert dostrzegł oznakowanie, które informuje, że Świdnik został administracyjnie włączony w granice powiatu lubelskiego. Takie informacje fundują kierowcom drogowcy.

Rok temu pierwsi kierowcy pojechali nową trasą z Lublina do Świdnika przez Zadębie. W ramach budowy dojazdów do obwodnicy miasta, powstała dwupasmowa trasa wraz z nowym wiaduktem nad linia kolejową. Umożliwiło to szybszy i wygodniejszy dojazd do drogi wojewódzkiej 822 oraz do lotniska w Świdniku.

Jednak przez rok, odkąd trasa jest już otwarta i przejechały nią dziesiątki tysięcy pojazdów, nikt nie zauważył nowego podziału administracyjnego, jaki wprowadzili wykonawcy trasy. Nie dostrzegli tego również wcześniej inwestorzy, którzy odbierając prace dokładnie sprawdzali czy wszystko zostało wykonane prawidłowo.

Chodzi dokładnie o znak drogowy informujący kierowców o tym, że wyjeżdżają z Lublina a wjeżdżają na teren Świdnika. Według informacji na nim zawartych, gmina Świdnik została administracyjnie podłączona do powiatu lubelskiego. Oznacza to, że wg. drogowców powiat lubelski powiększył się o 20,35 km² i zyskał 40.373 mieszkańców.

Przyłączyli Świdnik do Lublina. Drogowcy wyznaczają nowe granice

(fot. lublin112)
2014-11-22 15:23:09

16 komentarzy

  1. Powiat Lubelski to nie Lublin! Odróżniajcie Powiat Lubelski od Powiat Lublin (Miasto Lublin)

  2. po co nam chamburg? Niech się walą LSW

  3. Oznakowanie miejscowości na wężle Mełgiewska jest całkiem powalone bo żadna tablica miejscowości nie jest na swoim miejscu , drogowcu zaczęli zmniejszać teren Lublina i powiększają teren gm Wólka , prawdo podobnie takie były zakusy że do obwodnicy to Lublin a po za nią to gminy, ciekawe . zgłaszane było to oznakowanie władzom gminy Wólka , ale nadal nic ię nie dzieje. Czekamy dalej.

  4. ekstremisci swidniccy juz szykuja zamachy na urzedy lubelskie

  5. Która dzielnica Lublina jest taka najbardzie 'the best’? Bo chyba są lepsze i gorsze?

  6. Dziwo mnie wrogość ludzi z Lublina do ludzi ze Świdnika ? Co widzicie w nich gorszego bo nie rozumiem ? Chodzi o klub sportowy czy jak ?

Z kraju