Podejrzenie groźnej choroby w jednym z przedszkoli. Rodzicom nakazano wizytę u lekarza

Pracownicy sanepidu dzwonili do rodziców dzieci uczęszczających do jednego z przedszkoli nakazując im udanie się do lekarza. To w związku z zachorowaniem jednej z dziewczynek.

W czwartek nasi czytelnicy poinformowali nas o niepokojących telefonach, jakie otrzymali rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola w Czemiernikach. Nakazano im bowiem, że mają się udać wraz z dzieckiem do przychodni zdrowia. Tam ich pociechom ma zostać podany antybiotyk. Wszystko to z podejrzeniem groźnej choroby u jednego z dzieci.

Do szpitala w Lublinie przewieziono 4-letnią dziewczynkę, która uczęszczała do przedszkola. Lekarze powiadomili sanepid o podejrzeniu jej zachorowania na chorobę meningokokową. W związku z tym wdrożono odpowiednie procedury, jakie stosuje się w tego typu przypadkach. Ustalono, że bezpośredni kontakt z dziewczynką mogło mieć do 70 dzieci, gdyż tyle uczęszcza do placówki. Do tego trzeba doliczyć najbliższą rodzinę.

Jednocześnie trwa sprawdzanie w jakich okolicznościach 4-latka mogła zachorować na tę groźną chorobę. Ma to na celu zapobieżenie kolejnym zachorowaniom. W piątek przedszkole w Czemiernikach było zamknięte, w placówce przeprowadzona została dezynfekcja.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

22 komentarze

 1. Ktoś chyba ma złe informacje bo sanepid nie kazał udać się z dziećmi. Wystarczy sam rodzic bo chodziło o wydanie recepty.

 2. Mieszkanka Czemiernik

  Boże.. ludzie.. skąd w was tyle nienawiści?? to mogło się stać każdemu z nas.. starszemu czy młodszemu.. wystarczy olac drobny katar i moze dojsc do zakazenia organizmu.. tam lezy male dziecko. Moze troszke empatii? Nie wazne czy dziecko bylo szczepione czy nie. Nie miało siły walczyć z tak groźnym wirusem.. trzeba trzymać kciuki żeby wyszła z tego i była zdrowa. Pozdrawiam mieszkanka Czemiernik.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja