Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podejrzana paczka przed drzwiami lokalu McDonald’s. Policjanci zajrzeli do środka pakunku

Policjanci z Puław i Lublina oraz strażacy prowadzili wczoraj w Puławach działania związane z zostawionym przed drzwiami lokalu sieci McDonald’s pakunkiem. Na czas działań służb konieczna była ewakuacja klientów oraz pracowników. Jak się okazało paczka nie zawierała materiałów niebezpiecznych. Trwa ustalanie, kto ją tam pozostawił.

W poniedziałek około godziny 20.00 policjanci z Puław otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że pod restauracją McDonald’s na ulicy Dęblińskiej w Puławach znajduje się paczka z nieznaną zawartością.

– Z relacji pracowników wynikało, że paczka została pozostawiona na zewnątrz budynku, przy bocznych drzwiach i nie wiadomo do kogo należy oraz co się w niej znajduje. Realizując procedury obowiązujące w restauracji, kierowniczka lokalu powiadomiła Policję. Natychmiast po otrzymaniu informacji, wdrożone zostały odpowiednie procedury. Na miejsce został skierowany policyjny pirotechnik oraz inni funkcjonariusze celem zabezpieczenia terenu wokół restauracji przed dostępem osób z zewnątrz. Ewakuowani zostali klienci oraz personel lokalu – relacjonuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

W trakcie działań służb została całkowicie zamknięta ulica Dęblińska. Działania policjantów wspierali strażacy, na miejsce przybyli również policjanci z Samodzielnego Oddziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie, którzy sprawdzili pakunek pod kątem zawartości niebezpiecznych materiałów lub substancji. Po sprawdzeniu okazało się, że w paczce znajdują się artykuły spożywcze.

– Dotychczasowe czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności pozostawienia pakunku wskazują na to, że doszło do tego przez nieuwagę. Jednakże, każdy tego typu sygnał jest przez nas skrupulatnie sprawdzany, aby nie dopuścić do zagrożenia. Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas priorytetem – wyjaśnia komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu, zgodnie z kodeksem karnym jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 8, a jeśli sprawca zawiadamia o więcej niż jednym zdarzeniu, nawet do 15 lat.

20 komentarzy

  1. to bylo do przewidzenia ze nic nie ma !

  2. Tak na pewno terroryści chcieli wysadzi tak strategiczny obiekt jak McDonald w Puławach.

Dodaj komentarz

Z kraju