Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mężczyzna leżał na śniegu w samym swetrze. Trafił do szpitala

Wczoraj na jednej z ulic Hrubieszowa policjanci zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę, ubranego w sam sweter. Mundurowi wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który przewiózł do szpitala 67-latka.

W poniedziałek policjanci w Posterunku Policji w Werbkowicach przejeżdżając radiowozem przez Hrubieszów zauważyli na jednej z ulic leżącego na chodniku mężczyznę. Zatrzymali się, aby sprawdzić co się stało.

– Człowiek pomimo niskiej temperatury leżał na chodniku. Był ubrany tylko w cienki sweterek i trząsł się z zimna. Jak się okazało to 67-letni mieszkaniec miasta. Nie umiał logicznie wytłumaczyć dlaczego się tam znalazł. Z nosa leciała mu krew. Policjanci podnieśli mężczyznę i wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która zabrała 67-latka do szpitala, gdzie otrzymał pomoc medyczną – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Policjanci apelują

Nie bądźmy obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numer alarmowy 112. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie bądźmy obojętni!

Ostatnie dni i noce są bardzo zimne, a niskie temperatury są śmiertelnym zagrożeniem szczególnie dla osób bezdomnych, starszych, mieszkających samotnie oraz nietrzeźwych długo przebywających na zewnątrz. Policjanci podczas patroli zwracają uwagę na miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, czy altanki. Każdego roku policjanci monitorują sytuację tych osób, sami oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje.

8 komentarzy

  1. W samym swetrze? Naprawdę?

  2. przyszły obywatel eurokołchozu będzie tak wyglądać w ktòrym na niby się ocieplać a zima za oknem xD

  3. W końcu andrzejka zamknęli w szpitalu.

Dodaj komentarz

Z kraju