Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas prac ziemnych wykopał niewybuch

W środę na jednej z posesji w Zamościu operator koparki wykopał niewybuch. Na miejscu interweniowali policjanci oraz patrol saperski.

W środę policjanci z Zamościa otrzymali zgłoszenie o niewybuchu wykopanym podczas prac remontowych przy ul. Altanowej. Pocisk artyleryjski o długości ok. 30 cm został wykopany przez operatora koparki, w czasie kopania rowu na światłowód.

Prace ziemne zostały natychmiast przerwane, a o niewybuchu powiadomiono policję. Mundurowi zabezpieczyli teren odnalezienia pocisku. Powiadomiono wojskowy patrol saperski, który zneutralizował zagrożenie.

Pamiętajmy, że odnalezione niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich dotykać, przenosić czy też rozbrajać. Miejsce odnalezienia należy zabezpieczyć i o znalezisku natychmiast powiadomić policję.

(fot. Policja Zamość)

3 komentarze

  1. Dosyć mam płacenia ze swoich podatków za tych wszystkich ludzi, którzy wykopują niewybuchy i inne pociski. Ile taka akcja policji i żołnierzy kosztuje? Każdy taki „znalazca” powinien sam za to płacić jak wykopał.

    • Wszystko co jest głębiej niż na sztych łopaty w Polsce jest własnością Państwa – powinno sie to oddać do Urzędu Skarbowego

  2. policjant czy żołnierz ma stałą pensje czy jest w koszarach czy na wyjezdzie jak już to tylko koszt przyjazdu paliwa

Z kraju

Polityka i społeczeństwo